Diyet

Zayıflamaya Yardımcı Yağ Yakan Kahve

Zayıflamak istiyor musunuz? Öyleyse Yağ Yakan Kahve tarifimizi niçin denemiyorsunuz?

Zayıflamaya Yardımcı Yağ Yakan Kahve


Gerekli Malzemeler

1 tatlı kaşığı kahve
1 tane çubuk tarçın
1 su bardağı kadar yağsız süt

Hazırlanışı

Öncelikle cezve içerisine 1 su bardağı yağsız süt ile 1 tane çubuk tarçın konulur. Orta ayardaki ateşte süt bir taşım kaynayana tek pişirilir.

Daha sonra süt ocaktan alınır. Bu süt içindeki 1 tane çubuk tarçınla birlikte bu şekilde yaklaşık olarak 3-4 saat kadar bekletilir. Böylelikle tarçının özü süte de geçmiş olur.

 

Hazırlanmış olan tarçınlı süt içileceği zaman içerisine 1 tatlı kaşığı kadar da kahve eklenir ve ocakta biraz ısıtılır. Kahve, Türk kahvesi veya nescafe olabilir. Süt ile kahve iyice karıştıktan ve hazırlanan karışım biraz ısıtıldıktan sonra içilebilir.

Anlatılan bu kahve istenildiği zaman kullanılabilir. Günde 2 bardak tüketilebilir. Ancak yine de gün içinde 1 bardaktan fazlası kullanılmasa daha iyi olur. Sonuçta içilen kahve olduğundan kahvenin de fazlası zararlı olacağından abartmamakta fayda vardır.
Zayıflatan yağ yakıcı bu kahveyi tüketmek için önerilen en uygun vakit akşam üzeri saat 4-5 sularıdır. Çünkü bilhassa bu saatlerde insan vücudunun enerjisi düşer ve insan yemek yeme ihtiyacı duymaya başlar. Bunun yanı sıra öğlen ile akşam yemeği arasındaki zamanda da bir bardak bu kahve ara öğün olarak içilebilir.
Zayıflamaya yardımcı olan yağ yakan bu kahve 1 hafta içinde düzenli olarak kullanılmalıdır. Bir gün kullanıp diğer gün kullanmama gibi bir hataya düşülmemelidir. Aksi halde hiçbir faydası olmayacaktır. Bu yağ yakan kahve kürünün yanında mutlaka 2 bardak kadar su içilmelidir. Bu sayede vücuttaki yağlar dışarı atılacaktır.
Bu kürün içerisindeki her bir malzemenin ayrı ayrı faydası bulunmaktadır. Kahve, iştah kesmeye yardımcı olur. Böylelikle sürekli olarak bir şeyler atıştırma alışkanlığı olanların bu alışkanlığından bir nebze de olsa kurtulmasına etkide bulunur. Bunun yanı sıra idrar söktürücü özelliği sayesinde yanında bir miktar su da içildiğinde, vücuttaki toksinlerin atılmasını da sağlar.
Zayıflamaya yardımcı yağ yağan bu kürün bilinen bir zararı olmamakla birlikte sağlık sorunu olanlar fazla tüketmemeli, hatta bu kahveyi tüketmeden önce doktoruna danışmalıdır.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Normal kahve içiyordum sabahları, zayıflamaya yardımcı olacaksa artık bu şekilde tüketirim kahvemi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker