DiyetZayıflama Yöntemleri

Zayıflamaya Yardımcı Sodalı Yeşil Çay Tarifi

Zayıflamaya yardımcı Sodalı Yeşil Çay Tarifi ile karşınızdayız. Tarif bizden, uygulama sizden. Yorumlarınızı eklemeyi unutmayın 🙂

Gerekli Malzemeler

1 şişe maden suyu

2.5 su bardağı kaynamış su

2 tatlı kaşığı kadar yeşil çay ( bitki şeklinde taze olandan )

Yarım limon

Zayıflamaya Yardımcı Sodalı Çayın Hazırlanışı

Öncelikle ısıya dayanıklı bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 2.5 su bardağı kadar su konulur. Ardından bu su ocak üzerine konularak kaynatılır. Su kaynadıktan sonra içerisine 2 tatlı kaşığı kadar yeşil çay ilave edilerek, su ve yeşil çay karıştırılır. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar demlenmek üzere bırakılır. Yeşil çay 10 dakika kadar demlendikten sonra üzerine yarım limon sıkılır. Ayrıca limon kabuğu da hazırlanan karışımın içerisine atılır. Hazırlanan bu karışımın içerisine son olarak 1 şişe maden suyu eklenir. Son bir defa karıştırıldıktan sonra bu çay süzülür ve afiyetle içilir.

Zayıflamaya yardımcı sodalı çay hazırlandıktan sonra taze olarak o gün içinde tüketilmelidir. Çay oda sıcaklığında tüketilmelidir. Ayrıca bu çay 15 gün boyunca düzenli olarak tüketilmelidir. Kısacası zayıflamaya yardımcı sodalı çay, 15 gün boyunca her gün taze olarak hazırlanıp içilmelidir.

Zayıflamaya yardımcı sodalı çayın yapımında kullanılan malzemelerin sağlık açısından faydası çoktur. Bu malzemelerden biri de sodadır. Soda mineral açısından oldukça zengin bir içecektir. Dolayısıyla mineraller açısından zengin olan soda, bu mineraller sayesinde kilo vermede oldukça etkilidir. Soda aynı zamanda vücudun metabolizmasının hızlanmasında da yardımcı olan bir içecektir. Bunun dışında da hazımsızlık için de birebirdir. Bu nedenle de insanlar yemeklerden sonra yemeği daha iyi sindirebilmek için, hazımsızlığı giderebilmek için soda tüketirler.

Yeşil çay da vücut için oldukça faydalıdır. Yeşil çay da mineraller açısından zengindir. Yağ yakma konusunda en etkili olan aktar ürünlerinden biridir. Bunun dışında yeşil çayın iştah kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenle yeşil çay, zayıflamaya karar veren kişilerin en başta başvurduğu yöntemlerden biridir. Aynı zamanda vücuda enerji verir.

Kısacası zayıflamaya yardımcı sodalı çay oldukça faydalı bir kürdür. Ayrıca bu kür normalden daha fazla susamaya yol açar. Böylelikle de su içimini kolaylaştırır. Fakat emziren anneler ile hamile bayanların kullanmaması önerilir. Ayrıca sağlık sorunu olanlar da doktoruna danışmadan tüketmemelidir.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker