SağlıkZayıflama Yöntemleri

Zayıflama İlaçlarının Kilo Kontrolündeki Yeri

Zayıflama ilaçları organizmanın kanser hastalığına karşı direncini kırıyor

Kozmetik ürünlerinin satıldığı Parfümeri mağazalarını son yıllarda bir ürün süslemeye başladı. Bu iştah bağlayan, başka bir deyişle, insanı zorla zayıflamaya mecbur eden ilaçlar, şuruplar ve diğer araçlardır.

İlaç kullanma reçetesinde çoğunun üzerinde Türkçe dilinde yazı  bile yoktur, ancak tıp ilmini bilen bir uzmanın anlayabileceği birkaç maddenin latince adı verilir.

“Endişelenirseniz, doktora gidin” uyarısı

Genellikle, eczanelerde satılan bu ürünler “tamamen bitkisel” denilerek satılıyor. Bizim insanımız ise içeriği bitkisel olan her şeyin sağlığa zararının olmadığını düşünüyor. Eğer bir ilacın üzerinde “bitki içerir” yazıyorsa, doktor tavsiyesi olmadan, sadece satıcının talimatı ile bu ilaçların kullanımına başlayan çok kişi var.

Bu şekilde, körü körüne kabul edilen kilo kontrolü ilaçları ise organizması için ciddi komplikasyonlar oluşturur. Bazen bu komplikasyonlar gizli gidiyor ve onun bize vurduğu zararı sadece iş işten geçtikten sonra anlayabiliyoruz. Zayıflama ilaçlarının talimat kağıdına ise bir kural olarak şöyle yazılıyor: Yan etkisi yoktur. Fakat siz herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, doktora başvurun veya ilaç alımını durdurun.

Doktora gittikten sonra anlıyoruz ki, ortaya çıkan belirtiler buzdağının görünen tarafıdır, çünkü o belirtilere kadar vücutta giden süreçlerden hiç birimizin haberi olmuyor.

[ads1]

Bitki içeren her şey sağlıklı olamaz

Tıp doktorları bildiriyorlar ki, kilo kaybı araçları olarak sunulan ilaçların çoğu uygun kurumun kaydı adlında geçmiyor: İnsanlar diyetisyen kontrolünde veya  uzman görüşü olmadan bu araçları kendiliğinden kabul ediyor, sonra sorun yaşıyorlar, şikayet ediyorlar.

Bu gibi araçları ülkemize sokanlar milli psikolojimizi iyi öğrenip, biliyorlar ki, üzerine “bitkisel” yazılan her şeyi bize rahatça aldırabilmektedirler. insanımız bilmediği bir nokta ise bir tutam bitki öldürücü bir zehir de olabiliyor.

Uzmanlar diyor ki, kilo kontrolü ilaçları organizma için gerekli olan doymamış yağ asitlerinin vücuda girişini önler: Zayıflamak için kabul edilen ilaç ve bitkisel karışımlar çok tehlikelidir, hatta organizmanın kansere karşı direncini kırıyor, hormonal düzensizliklere neden oluyor. Bu ilaçları kullanmadan önce niye kilo aldığımızı sorgulamamız gerekir.

Ama bunu öğrenmek, araştırmak yerine, yağlarımızı en hızlı nasıl eritebiliriz konusuyla ilgileniyoruz. Oysa fazla kilolardan muzdarip herkes öncelikle doktora ve bir uzmana danışarak vücutlarındaki yağlanmanın neden kaynaklandığını bularak sağlıklı kilo kontrolü üzerinde yoğunlaşmalıyız.

Kullanım reçetesi bile olmayan, tamamen abartılı pazarlamalarla, ekonomik çıkarlar uğruna, sağlığınız düşünülmeksizin piyasaya sürülen ilaçlardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker