Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Hapı Kullanılmalı mı?

Fazla kilolardan kolay bir şekilde kurtulmamız için zayıflama hapı hemen hemen her yerde bulunabilir hale geldi.

Gösterilen ilgiye karşılık son zamanlarda birçok firma bu hapları üreterek piyasaya sürmektedir. Bu haplar verdikleri vaatlere göre çok yararlı gibi görünse de aslında vücuda yan etkileri vardır.

Aslında vücudumuza giren bütün hapların ve kimyasal ilaçların en az bir yan etkisi vardır. Çok masum görünen aspirin gibi ilaçların içinde de bazen yan etkiler gündeme gelmektedir.

Zayıflamak her insan için aynı şeyi ifade etmez. Bazı insanlar çok büyük çabalar gösterse bile zayıflayamayabilir.

Bundan dolayı da zayıflama haplarına ilgi gösterebilir. Bu hapların genel amacı vücuda tok olduğu hissi vermek ve yemek yemeyi önlemektir.

Bunun yanında ağız kuruluğuna da neden olduğu için bu hapları kullanan insan sürekli su içer ve zayıflamaya başlar. İlk başta işe yarar gibi görünen bu ilaçlar insanları psikolojik olarak bir süre mutlu eder. İnsanlar fazla kilolarından kurtulur ve bu ilaç sayesinde istediği zaman kilo verebileceği düşüncesine kapılır.

 

zayıflama hapı vücuda bazı etkiler bırakır. Bu etkilerin görülme süreleri insandan insana değişebilmektedir. Bu yüzden ben bir ay kullandım hiçbir etki görmedim demek ki daha uzun süre kullanabilirim gibi bir düşünceye kapılmak çok yanlış olur. Zayıflama hapı içerisinde birçok kimyasal madde vardır. Bu haplar ilk piyasaya sürüldüğü zamanlar da içeriğinde sibutramin denilen bir madde bulunduruyordu. Bu madde her zaman kendimizi tok hissetmemizi sağladığı için yemek yeme ihtiyacımız olmuyordu. Ancak bu maddenin vücuda olan kötü etkileri de çok geçmeden ortaya çıktı. Sibutramin vücutta yüksek tansiyon meydana getirmektedir. Bunun yanında çarpıntı problemlerini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzden günümüzde bu maddeyi içeren ilaçlar yasaklanmıştır. Bakanlıklarımızca onaylı olmayan zayıflama haplarından kesinlikle uzak durmalısınız.

Eğer ikinci ya da üçüncü derecede obezite sorunu yaşanılıyorsa bu durumlarda zayıflama hapı kullanılabilir. Ancak  bu durum çok detaylı bir inceleme gerektirir.

Eğer hasta diyet programlarına cevap vermiyorsa uzman kontrolünde bu hapları kullanmaya başlayabilir. Hastanın metabolizma hızını artırmaya yönelik ilaçlar kullanılabilir. Bunun yanında tükettiğimiz besinlerin emilimini azaltan ilaçlar kullanılabilir. Tabi ki bu ilaçları bireysel olarak araştırıp kullanmamız çok yanlış bir karardır. Bunun yerine uzman bir diyetisyen ile görüşülmelidir.

Tercih ettiğiniz diyetisyen, eğer gerçekten çok fazla kilonuz var ve obezite sorunu yaşıyorsanız bu ilaçları kullanmanıza onay verecektir. Bu gibi durumlarda zayıflama hapı doktorlar tarafından kontrollü olarak hastaya verilmektedir.

Tags

Related Articles

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker