Diyet

Yoğurtlu Kür ile Zayıflama

Yoğurtlu Kür ile Zayıflama

Yağ yakıcı gıdalar arasında yer alan yoğurt vücudun temizlenmesi için de son derece önemli gıdalardan biridir. Protein bakımından zengin olan yoğurt hem kemik sağlığı hem de vücut sağlığı açısından gıdalar arasında çok fazla tüketilen süt ürünlerinden biridir. Diyete başlayan kişiler tarafından sıkça tüketilir. Yoğurdun besin değeri fazla olduğu için özellikle tok tutma ve yağ yakma özelliğinden dolayı bolca tüketilmektedir.

Diyet esnasında uygulanan doğal karışımlar diyetin daha doyurucu ve besleyici geçmesine yardımcı olur. Kişi açlık hissini çok fazla hissetmemek için yardımcı gıdalara ihtiyaç duyabilir. Vücudun yapısına ve beslenme şekline göre diyet listeleri oluşturulur. Bu diyet listelerinde metabolizmayı hızlandırıcı gıdalar vücutta yağ yakımını hızlandırır.

Yoğurtlu kür göbek yağlarından kısa sürede kurtulmaya yardımcı olan besinlerdendir. Yatmadan birkaç saat önce yoğurt ve pul biber karışımı tüketildiğinde uyurken yağ yakımı oldukça fazla olacaktır.

Yoğurt küründe kırmızı pul biber karışımı yapıldığı gibi çeşitli baharatlar ilave edilerek kabızlık önlenebilir. Yoğurt içerisine zencefil, zerdeçal ve tarçın ilave edilerek düzenli bir şekilde kullanılmaya başlandığında hızlı bir şekilde kilo kaybı başlayacaktır. Diyet kürleri arasında en çok tercih edilen ve pratik olan bu kürler vücudun sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olur.

Yoğurt kürü ile zayıflayanların en çok tercih ettiği yöntem ise zerdeçal, tarçın ve zencefil karışımıdır. Zerdeçal ve zencefil metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlar. Tarçın ise daha çok kan şekerini dengeleyici olarak tüketilmektedir. Yoğurt ve pul biber karışımı kür ise göbek yağlarından şikayet edenler için en ideal kürlerden biridir.

Diyetin doğru bir şekilde yapılması ve kürlerin düzenli bir şekilde tüketilmesi ayda 4- 5 kilo kaybı yaratacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için yoğurt temel besin kaynaklarından biri olmalıdır. Bu karışımlar tatlı isteğini en aza indirerek vücutta şeker ihtiyacının da karşılanmasını sağlar. Aşırı kilolu kişilerde yardımcı kürler hızlı kilo kaybını sağladığı için beslenme şekillerinde kürlerin yer alması gerekmektedir. Yoğurdun kemik sağlığı açısından da zengin vitamin ve mineraller içermesi daha sağlıklı kilo kaybını sağlayacaktır.

Tags

Related Articles

3 Comments

  1. Ben uyguluyorum yoğurt kürünü, 5 kilo verdim 5 ayda ama az görünebilir ama sağlıklı olanı bu yavaş yavaş vermek kiloları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker