Kadına Dair Ne Varsa...

Yıpranan ciltler için evde yapılabilecek bakım önerileri

0

Yıpranan ciltler için evde yapılabilecek bakım önerilerimize başlamadan önce bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Cildimiz her gün dışarıdaki hava kirliliğinden ve yediğimiz besinlerden çokça etkilenmektedir. Kirli havanın bile cildimize etki etmesi onu korumayı da zorlaştırmaktadır. Her cilt farklı şekillerde etkilenmektedir. Öncelikle cildinizi tanımanız cildinizin neye ihtiyaç duyduğuyla ilgili bize hızlı ipuçları vermektedir.

Ardından cildimize uygun uygulamalar yapmak mümkün olmaktadır. Öncelikle yağlı mı kuru mu yoksa karma bir cilde mi sahipsiniz bunu biliyor olmanız gerekir. Eğer nasıl bir cilde sahip olduğunuzu biliyorsanız neye ihtiyacı olduğuna karar vermek daha kolay olacaktır. Öncelikle cilt temizliği her cilt temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Birçok farklı etkenden etkilenen ciltlerimizin her gece yatmadan önce temizlenmeye ihtiyacı vardır.


Cilt bakımı önerileri

Cilt bakımının en önemli ve ilk adımı temizliktir. Cildin temizlenmesi için birçok ürün ve yöntem mevcuttur. Yıpranan ciltler için evde yapılabilecek bakım önerilerimize en çok cilt temizliği için herhangi bir ürüne sahip olmasanız da cildinizi temizlemeniz mümkündür. Cildi temizleyen en güzel temizleyicilerden birisi gülsuyudur. Evde kolayca cildinizi temizleyebileceğiniz bir diğer ürün ise sirkedir.

Bir pamuğa çok az sirke koyarak cildinizi temizlemeniz mümkündür. Ardından kuru biri cilde sahipseniz onu nemlendirecek bir bakıma yönelmelisiniz. Nem bakımını yağlı ciltlere çok fazla uygulamamak gerek çünkü bu durum cildin yağlanmasını arttırabilir. Karma ciltlere de nem bakımı uygulamak mümkündür.


Evde cilt bakımı önerileri

Yıpranan ciltler için evde yapılabilecek bakım önerilerimize çok önemlidir. Yıpranan ciltler için sadece ayda 1 kez bakım yapmak yeterli olmayabilir. Cildin onarılması için günlük ve haftalık temel adımlarla cildi toparlamak mümkün olabilir. Bunun en kolayca uygulanabileceği ve evde hızlıca hazırlanabilecek birçok tarif mevcuttur. Yıpranan cilt için evde hazırlanabilecek en kolay tarif yoğurtlu bakım kürleridir.

Yıpranan ciltlere çok iyi gelen yoğurt kürüne birkaç damla limon damlatarak cildinizin renk dengesini sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Yoğurt bakımı yıpranan ciltler için en ideal kürdür. Çünkü yoğurt hem cildin nem dengesini sağlamasına yardımcı olur hem de içine konan limonla cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.