DiyetSağlık

Yanlış Diyetle Saçınız Dökülmesin

Günümüzde kilo vermek için belirli diyet listeleri mevcut. Bu listeler ne kadar sağlıklı, ne kadar zararlı olduğunu bilmek ise çok büyük bir sorun. Yanlış yapılan diyet, vücudumuza zarar verebilmekte. Bu yazımızda ise yanlış diyetle nasıl saç döküldüğünü açıklayacağım.

Diyetisyen Halime Karaoğlan tarafından yapılan bir açıklamada; yanlış yapılan diyetin halsizlik, yorgunluk ve en önemlisi saçı dökebileceğini belirtti.

Diyetisyen Karaoğlan, erkeklerin metabolizmaları hızlı çalıştığı için kilo vermeleri hızlı olduğu, kadınların ise böyle bir şansı olmadığını söyledi.

 

Karaoğlan, zayıflamak kişiden kişiye değişebilecek bir faktör olduğunu belirtti. Düzenli beslenme, spor yapma, bol su tüketme gibi etkenlerin zayıflamayı hızlandırdığını söyledi. Zayıflamanın altın kuralınıda inanmak olarak söyledi.

Unutmadan söylemek gerekirse en önemli diyet kişinin kendine göre ayarlayıp uyduğu diyettir. Çünkü belirli programlarda herkes zayıflamaya bilir. Bu yüzden kendi cinsiyetinize, yaşınıza ve kilonuza göre yazılarımıza yorum atarak uygun diyet listesini bulabilirsiniz.

Sağ tarafta bulunan kilo hesaplama aracımızla kilonuzun normal olup olmadığını hesaplamayı unutmayın!

 

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker