Diyet

Yağ Yakıcı Diyet Listesi

Fazla kiloluk dış görüntü problemlerine yol açabilmektedir. Hatta kişilerde bazen psikolojik sorun haline gelebiliyor. Bu durumda kilolu kişiyi mutsuz ediyor ve ümitsizliğe kapatabiliyor. Yağ yakıcı diyet listesi adlı yazımızda sizler için hazırladığımız 5 günlük diyet listesini görebilirsiniz.

Diyet listesini su tüketerek ve bolca spor yaparak desteklemeniz önerilmektedir. Diyet programının sonuna gelindiğinde ise ilk ve son haliniz karşılaştırılmalıdır. Diyet programının sonunda kişi kendi farklılığını hissedecektir.

 

Pazartesi

Diyetimizin ilk günündeyiz. Sabah kahvaltımızı yarım salatalık ve domates, 1 dilim diyet ekmeği ve yağsız peynirle tamamlıyoruz. Öğle yemeğinde ise 1 porsiyon şeklinde sebze haşlayıp yiyoruz. Akşam yemeğimizde 1 adet avuş içi kadar bifteği zeytin yağında kızartıyoruz ve yarım kase yoğurtla tüketiyoruz.

Salı

Kahvaltımızda pazartesi günü yaptığımız kahvaltıya 2-3 adet zeytin ve yeşil çay ekleyerek yapıyoruz. Öğle yemeğimizde ıspanağın yanında yeşillik tüketiyoruz. Akşam yemeğimizde fırında yada ızgarada 1 porsiyon köfteyle beraber yeşillik tüketmelisiniz.

Çarşamba

Kahvaltımız da yarım simitle beraber 1 adet üçgen peynir tüketiyoruz. İsterseniz 1 adet salatalık ekleyebilirsiniz. Öğlen yemeğimiz de ise nohut yemeğiyle beraber bol limonlu bir salata yiyoruz. Akşam yemeğin de ise 2 adet haşlanmış tavuk buduyla beraber limonlu domates sosu tüketiyoruz.

Perşembe

Bu gün kahvaltımızda sadece 1 bardak ılık limonlu su içiyoruz. Öğle yemeğinde yağsız ton balığıyla birlikte yoğurt çorbası içiyoruz. Akşam yemeğinde ise haşlanmış et ve 1 dilim diyet ekmeği tüketiyoruz.

Cuma

Ve bu gün diyetimizin son gününe gelmiş oluyoruz. Sabah kahvaltımızda 2 dilim kızartılmış diyet ekmeği, 1 dilim yağsız peynir, domates ve şekersiz çay içiyoruz. Öğlen ise haşlanmış mantar ve 1 kase yoğurt tüketiyoruz. Akşam yemeğini ise peynir ilaveli salata yememiz gerekmekte.

 

 

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker