Diyet

Yağ Yakan Yiyecekler

Siz de sağlıklı kilonuza ulaşmak, olabileceğiniz en güzel halinize kavuşmak mı istiyorsunuz? Yağ yakan yiyecekleri diyet listenize ekleyebilirsiniz. Böylece hem güzelliğin hem sağlığın hem de hayallerinize kavuşmuş olacaksınız

Siz de sağlıklı kilonuza ulaşmak, olabileceğiniz en güzel halinize kavuşmak mı istiyorsunuz? Yağ yakan yiyecekler konusu diyet listenize eklemeniz için hazırlandı. Böylece hem güzelliğin hem sağlığın hem de hayallerinize kavuşmuş olacaksınız.

Peki nelerdir bu yağ yakıcı ve zayıflamaya yardımcı yiyecekler;

 • Normal süt yerine elbette yağsız ve yarım yağlı olan sütleri tercih etmelisiniz. Yarım litre süt hem günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılıyor hem de zayıflamanıza yardımcı oluyor.
 • Fazla abartmadan ve midenize zarar vermeden yiyeceğiniz kırmızı biber metabolizmanızın çalışmasına yardımcı olur. Bunu da vücut ısınızı arttırarak yapar. Kış diyet listeleri için vazgeçilmez bir baharat.
 • Japon mucizesi mi desek, yoksa doğa harikası mı karar vermedik yeşil çay. Yeşil çayı günlük bir ya da iki fincan tüketimi zayıflamanıza yardımcı olur.

 

 • Kötü gün dostu zencefil de bu listenin içinde. Özellikle grip algınlığına da faydalı olan zencefil metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Hatta bununla da yetinmez sindirimi hızlandırır.
 • Kırmızı et hem kolesterole zararlı olduğu için hem de yağ açısından zengin olduğu için beyaz eti tercih etmek oldukça sağlıklı bir seçenek olacaktır.
 • Deniz, denildiğinde akla ilk gelen iyot e iyot denildiğinde de az yağlı bir balık. Somon balığı. Somon balığı tiroit hormonlarının salgılanmasında etkili olduğu zayıflamaya oldukça faydalı olan yiyeceklerden birisi.
 • Su, midenizi doldurarak acıkma hissinizin gecikmesine neden olur. Uzmanlar özellikle sabah uyanır uyanmaz içilen 2 bardak suyun zayıflamaya çok yardımcı olacağını söylüyorlar.
 • Limon, azı karar fazlası zarar yiyeceklerden olan limon ekşi tadıyla insanı yanıltsa da fazlaca kalori içerir. C vitamini de yağların kolay yakılmasını sağlar. O halde ne duruyorsunuz.
 • Bin derde deva olan sarımsak. Hem doğal antibiyotik hem yüksek tansiyon önleyici hem de kan dolaşımına ve sindirmeye yardımcı.
 • Maydanoz; Metabolizmayı hızlandırıyor aynı zamanda çayının içilmesi ödem giderici özellikte. Neden diyet listenizde ki bir ara öğüne bir galeta ve maydanoz çayı eklemeyesiniz.
 • Hem sindirim sorunlarınız var hem de zayıflamak mı istiyorsunuz. Bu arada bağışıklık sistemim de biraz güçlense hiç fena olmaz diyorsanız. Kekik sizin için biçilmiş kaftan.

Yağ Yakan Yiyecekler konumuz ilginizi çektiyse yorumlarınızı bekliyoruz.

Tags

Related Articles

2 Comments

 1. Zencefil tüketiyorum, metabolizmayı hızlandırarak az da olsa zayıflamama yardım ediyor dediğiniz gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker