Kadına Dair Ne Varsa...

Uzun Süreli Maske Kullanımı Sivilceye Neden Olur Mu ?

0

Uzun süreli maske kullanımı sivilceye neden olur mu sorusu en çok merak edilen konular arasında olup herkesin endişe ettiği bir konudur. Korona virüs salgınından sonra hayatımıza giren maske kuşkusuz korunmak için en iyi yöntemlerin başında geliyor. Maskenin hayatımızın bir parçası haline geldiği şu günlerde maskenin de insanlar üzerinde sorunlara yol açıp açmadığı merak konusu.

Bildiğiniz üzere uzmanlar maskemizi takmadan dışarı çıkmamamız konusunda devamlı bizleri uyarıyor. Bilindiği üzere maskeler sürekli kullanım için tasarlanmadı 4 saatin üzerinde kullanılan maskeler cildimizde bazı sorunlara yol açmaktadır.


Bu Sorunlar Nelerdir ?

Uzun süreli maske kullanımı sivilceye neden olur mu sorusuna cevap olarak uzmanlar maske kullanımların da cildimizde sorunların olacağını söylemektedir. Dermatologların uzun süreli maske kullanımlarında döküntü, kaşıntı, kızarıklık, kulak arkalarında ülserler, açık yaralar, sivilce ve egzama gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi söylemektedirler.

Bu yüzden maskeleri tek kullanımlık kullanmak ve maske çıkartıldık tan sonra yüzümüzü yıkamak, temizliğe özen göstermek çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.