Kadına Dair Ne Varsa...

Siyah Noktalardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

0

Genel olarak çene kısmında ve özellikle burun kısmında çıkan siyah noktalardan çok rahatsız olur. Bu siyah noktalar cildin kötü ve kirli bir görünümde olmasına olanak sağlar ve hoş durmaz. Ama siyah noktalardan kurtulmak artık çok kolay çünkü birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Ayrıca evdeki malzemeler ile de yüzünüzdeki, cildinizdeki siyah noktaların etkisinden kurtulabilir ve aynı zamanda tekrar çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Böylelikle cildinizdeki kötü ve kirli görünüme sahip olmaktan da kurtulmanız mümkündür. Evde hazırlayacağınız ve evde bulunan malzemeler ile cildinizdeki kirliliklerden ve siyah nokta derdini ortadan anında kaldırmanız için tek yapmanız gereken evde maske hazırlamak.


Siyah Noktalardan Kurtulmak

Genel olarak çoğu kişi duş alıp rahatlamayı sever, buhar banyosu da cildinizi rahatlatır ve aynı zamanda siyah noktalardan da kurtulmanızı sağlar. Evinizde limon bulunması ve limonu karbonat ile karıştırıp bir pamuk yardımı ile yüzünüze uygulamanız sizleri siyah noktalardan kurtaracaktır. Siyah noktalardan kurtulmak artık çok kolay çünkü evinizde yer alan limonu ve balı karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde. Siyah noktalar yüzeye çıkmış olup cildinizden gidecek ve cildiniz bu sayede arınmış olacaktır.

Zayıflamak için kullanılan yeşil çay aslında birçok hünere sahip olup siyah noktalarınız içinde önemli bir rol oynar. Bu yeşil çayı yüzünüze yine bir pamuk yardımı ile sürüp siyah noktalarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün. Ancak bu işlemler belirli aralıklarla yapılacak cilt bakımlı tutulmalıdır.


Bütün bu yöntemler ile siyah noktalardan kurtulmak artık çok kolay hale gelmiştir. Ucuz bir siyahta alıp yüzünüze süreceğiniz kil yüzünüzü hem yumuşatır hem yüzünüzdeki fazla yağı alır hem de siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Zerdeçal, nane, yoğurt ve de yulaf yardımı ile de yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmanız son derece kolaydır.

Bu yöntemler hem cildinize zarar vermez hem de cildinizi nemlendirerek daha sağlıklı görünüm elde edip kirli görünümden kurtulursunuz. Bir jelatin ve süt yardımı ile soyulabilir bir maske yapıp bu maskeyi yüzünüze uygulayabilir aynı zamanda siyah nokta kirliliğinden kurtulup daha sağlıklı, parlak ve eşsiz bir görünüm elde etmeniz son derece mümkündür.


Temiz Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Genel olarak herkes cildinin temiz, pürüzsüz, bakımlı ve canlı görünmesini ister. Temiz bir cilt için tavsiyeler vermek gerekirse; yüzünüzü daima temiz tutmak için sabun ya da yüz temizleme jelleri ile yıkamanız ayrıca makyajınızı daha iyi temizlemeniz ve makyajınız çıktıktan sonra yüzünüzü tekrar yıkayıp yumuşak bir havlu yardımı ile silmeniz gerekir.

Sabah uyandığınız da ya da gece yatarken yüzünüzü yıkamanız sizin için önemlidir çünkü yüzünüze toz kir konması gün için de ve gece daha olanaklıdır. Yüzünüzü temiz tutmanız; sivilce, yağlı görünüm, siyah nokta ve kirli durumu ortadan kaldırıp kendinizi daha hafif, güzel ve bakımlı hissetmenizi sağlayabilir.


Temiz bir cilt için tavsiyeler genel olarak hemen hemen aynı kapıya çıkar. Temiz bir cilt için ilk olarak çok su içmek ile başlayabilirsiniz su hem sağlık açısından hem de cildiniz açısından oldukça önemli bir rol oynar. Duş alacaksanız duşun sıcak değil ılık su olmasına özen göstermeniz gerekir, sıcak su cildinizin kurumasına eğer cildiniz yağlı ise de çatlamasına sebep olmaktadır.

Güzel ve yeterli bir uyku almanız da en az su içmeniz kadar cildiniz ve sağlığınız için oldukça önemlidir. Uyku sizlerin dinlenmesi, enerji almanız ve cildinizin bakımlı ve temiz görünmesine olanak sağlamaktadır. Yüksek yastık kullanmanız gözaltı morlukların oluşmasını engeller aynı zamanda yüzdeki kan dolaşımına katkıda bulunur.


Temiz bir cilt için tavsiyeler

Yüzünüze temizleyici tonik kullanmanız ve aynı zamanda cildinizi yeteri kadar nemlendirmeniz daha sağlıklı, parlak, temiz bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Cildinizi zararlı ışınlardan korumak amacı ile de güneş kremi sürmeden güneşli havalarda sokağa çıkmamanız tavsiye edilebilir.

Makyaj ile uyumak sabahları yenilenmemiş ve kuru bakımsız cilt ile uyanmanıza sebep olur her gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka çıkarmanız önerilir. Kendinize bir yüz maskesi belirleyin ve hafta bir mutlaka yüzünüze bu peelingi uygulamayı asla ihmal etmeyin. Yüzünüz daha bakımlı ve canlı görünüme ulaşsın. Hareket etmek, spor yapmak sizi daha sağlıklı bir cilt ve vücut ile baş başa bırakır.

Diğer sitemizdeki içeriklere de bakabilirsiniz: Ana Sayfa – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları Ev Dekorasyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.