Güzellik

Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır ?

Ayva Çekirdeği Maskesi kullanarak sivilcelerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi Yapalım

Ciltte sivilcelerle başa çıkma konusunda kadınların denediği pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler sivilcelerin kurumasını, izlerinin yok olmasını sağlamakta veya sivilce oluşumunu engellenmektedir. Tüm bunlara ek olarak oldukça faydalı, çok fazla uygulanmayan bir yöntem vardır: ayva çekirdeği…Ayva çekirdeği, cilde uygulandıktan dakikalar sonra farkını hissettirmektedir. Ciltteki temizlik ve arınmanın yanı sıra gerginleştirip, sıkılaştırmaktadır.

Yüzdeki lekeler, izler, sivilcelerin neden olduğu renk bozuklukları ayva çekirdeği ile onarılabilir. Ayva çekirdekleri yarım çay bardağı suda bekletildiğinde jel kıvamına gelmektedir. Antioksidan özelliği taşıyan ayvanın, çekirdekleri jel halini aldıktan sonra geceleri yüze uygulanabilir. Ancak ayva çekirdeklerinin suda bir süre beklemesi gerekmektedir.

Ayva Çekirdeği Kremi

İlk olarak yarım kilo ayva çekirdeği, haşlanarak krem yapımına başlanır. Haşlanan çekirdekler kapalı bir kaba konulduktan sonra 4 gün oda sıcaklığında bekletilmelidir. 4 günün sonunda ayva çekirdeği krem hazır hale gelmektedir. Geceleri yüze sürüldükten bir süre sonra ılık su ile durulanması yeterli olmaktadır.

Ayva çekirdeğinin faydaları;

– Kırışıklıklara bire birdir
– Cildi yeniler
– Renk ve nem dengesini sağlar
– Cildi canlandırır ve besler
– Gerginleştirerek, pürüzsüz görünüm sağlar
– Cildi sıkılaştırarak gözeneklerin yok olmasına yardımcı olur
– Ciltteki lekeleri yok eder
– Aknelerde gözle görülür azalma sağlar

Ayva çekirdeği düzenli kullanımla etkin sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Daha etkili sonuçların ortaya çıkması için haftada iki kez uygulanması yeterli olmaktadır.

Tags

Related Articles

8 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker