Kadına Dair Ne Varsa...

Sarkmalar için evde yapılabilecek spor önerileri

0

Sarkmalar için evde yapılabilecek spor ile birlikte kolayca toparlanmaya başlanabilir. Sarkmalar için en ideal spor pilatestir.  Aslında pilates günümüzde spor haline gelmiştir. Daha önceki dönemlerde fizyoterapistlerin kasların açılması için uyguladıkları bir yöntemdi. Hem sağlık açısından çok faydasının olması hem de kolayca uygulanabilmesi sebebiyle günümüzde spor halini almıştır.

Pilatesin en önemli özelliği kasları uzatması ve vücut kaslarını şekle sokmasıdır. Bu da vücudu hem forma sokmaya hem de sarkmalar gibi deformasyonların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca uygulanması bakımından herhangi bir şeye ihtiyaç duyulmaması da evde kolayca pilates yapabilmenizi sağlamaktadır. Sarkmalar genellikle doğumdan sonra gerçekleşir bu doğum sonrası süreçte kolayca pilatese başlanabilir.


Spor önerileri

Evde uygulanması kolay vücudunuzu hızla toparlayabileceğiniz sporlar yapmak mümkündür. İnternette birçok videosu bulunan zumba derslerine göz atabilirsiniz. Sarkmalar için evde yapılabilecek spor hem eğlenceli müziklerle dans eder gibi vakit geçirebilir hem de vücudunuz kolayca şekle sokabilirsiniz üstelik 20-25 dakikanızı ayırmak yeterli olacaktır.

Zumba demişken evde kolayca forma girmenizi sağlayacak bir diğer yöntem ise tabii ki dans etmek. Yine evde kolayca uygulanabilecek bir diğer forma girme yöntemidir. Belly danslarla hem eğlenebilir hem kolayca forma girebilirsiniz. Yani sonuç olarak evde forma girmenin birçok yöntemi bulunmakla birlikte bu yöntemleri renkli ve eğlenceli hale getirmek de mümkündür. Eğlenirken forma girmek mümkün hem de evden hiç çıkmadan.


Forma girmenizi sağlayacak spor önerileri

Sarkmalar için evde yapılabilecek spor yapmak en uygun yöntemdir. Hatta evde uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Sarkmalar için en fazla tavsiye edilen spor pilatestir. Bölgesel yağlanmalar ve sarkmalar için evde kolayca uygulayabileceğiniz birçok pilates hareketi mevcuttur. Pilates önerilmesinin sebebi bölgesel olarak uygulanabilecek birçok hareketinin bulunmasıdır. Yöntem olarak belirli bölgelerde kas hareketlerini arttırmak bu bölgedeki kasların uzamasını ve şekle girmesini hedefleyen bir spor olması bununla beraber evde kolayca uygulanabiliyor olması evde kolayca uygulamanızı sağlayacak en etkili yöntem olmasını sağlamaktadır.

Bir diğer yöntem de belirli bir bölgeye yönelik performans sporu uygulamaktır.  Isınmaların ardından belirli bölgeye yönelik spor hareketlerinin 3’lü setler halinde 3 kez uygulamasıyla gerçekleştirilir.

Diğer sitemize de göz atabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.