DiyetZayıflama Yöntemleri

Sarımsak Çayı Nasıl İçilir?

Doğal bir şekilde kilo vermek istiyorsanız sarımsak çayı diyetini tercih edebilirsiniz.

Son günlerde doldukça ünlü olan bu çay sayesinde doğal bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bu çayı bu kadar ünlü olmasının sebebi bir çok ünlünün bu çay ile kilo verdiğini açıklamasıdır. Hem yabancı hem de Türk ünlüler sarımsak çayı sayesinde kilo verdiklerini söylemekte.

Piyasada oldukça rahat bir şekilde bulabileceğiniz bir çaydır. Sarımsağın vücudumuza kattığı direnç ile sağlığımız için de yararlı olmaktadır.

Sarımsak çayı hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanabilirler. Çay piyasada genelde poşet çay şekilde satılmaktadır. Bu da kullanımını oldukça kolay bir hale getirmektedir. Çayı günde iki defa tüketmeniz yeterli olmaktadır. Özellikle sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten önce tüketmeniz oldukça yarar sağlıyor. Yemeklerden yarım saat önce tüketmeniz yeterlidir. Bu çaya şeker eklememeniz gerekiyor. Bazı kişilerin aklına sarımsak kokar mı sorusu gelebilir.

Çayın içeriğinde sarımsak bulunur ve içtiğinizde herhangi bir şekilde ağzınızda koku yapmaz. Çayı hazırlarken bardağınıza poşet çayı koyun ve sıcak suyu ekleyin. 4 ile 5 dakika arasında demlenmesini beklemeniz yeterlidir. Daha sonra afiyetle çayınızı içebilirsiniz.

Sarımsak çayı içeriğinde 6 çeşit bitki bulundurmaktadır. Bu bitkiler sarımsak, sinirli ot, biberiye, zencefil, çoban çökerten ve funda yaprağıdır. Bu bitkiler özenle orantı edilmiş ve çay ortaya çıkmıştır. Bu kadar başarılı bir ürün olmasının en önemli faktörlerinden biri bu bitkilerin bir arada toparlanmasıdır.

Bu çay ile zayıflamak isteyenler şunlara da dikkat etmelidir. Sarımsak çayı hamileler ve emzirenler için uygun olmamaktadır. Ayrıca 15 yaşından küçük olanlar için de uygun görülmemektedir. Kullanmadan önce uzman doktor ile görüşmenizde fayda vardır.

Çay tamamen doğal bir üründür ancak çayın içeriğinde olan bitkilerden herhangi birine alerjiniz olması durumunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Doktorunuz onay verdiğinde sarımsak çayı kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker