DiyetZayıflama Yöntemleri

Sakız Çiğneyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Zayıflama üzerine birçok insandan çeşitli öneriler almaktayız. Fakat bu yöntemler çoğu zaman tam istenilen ayarda olmayabilir. Bunun için içeriğinde etkin maddeler olan yardımcı öğelere ihtiyacımız bulunmaktadır. İşte bunlardan birisi de doğal bildiğimiz ve severek keyif içinde çiğnediğimiz sakızdır. Yani Sakız Çiğneyerek Zayıflamak Mümkün diyebiliriz. Sakızın içinde bulunan aspartam ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü içinde şeker ve renklendirici kimyasal maddeler barındıran sakızlarda zayıflama söz konusu olmayabilir. Sakız çene yapısının da güçlendirir.

Sakız Çiğneyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Sürekli çalışan kaslar hareketlilik halinde olduğundan sizlerde fark ettirmeden kalori yakmanıza öncü olur. Kısacası beyaz ve renksiz sakızları çiğneyerek günlük 250 kalori yakmanız mümkündür. Bunun daha fazla olması için sürekli sakız çiğneyen birisi olmanız gerekir. Ağız buna dayanamayacak çenede bir takım yorulmalar oluşacaktır. Bu yüzden en normali günde en az 2 saat sakız çiğneyin ve fark etmeden üzerinizde yığılan yağ dokusunu yakarak zayıflama yoluna girin. Bu size vereceğimiz en güzel ve etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Herkesin merakla sorduğu bu soruya doğru bir şekilde cevap almak mümkün müdür? gerçekten sakız çiğneyerek zayıflamak mümkün müdür o halde size bunun net cevabını vermek ve sizi bu konuda en doğru şekilde bilgilendirmek isteriz.Evet yapılan araştırmalara göre sakız en çok kalori harcamanıza yol açıyor. Bu sebeple sakız çiğneyerek zayıflayabilirsiniz. İstediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz.Eğer kendinizi aç hissetmiyorsanız hemen sakız çiğneyiniz. Bu durumda açlık hissiniz biraz daha uzayacak tokluk hissini kısa sürede hissedeceksiniz.Bu da sizin bir ay içinde günde en az 250 kalori yakarak haftada 1.25 kg kilo vermenize yardımcı olacaktır. Evet gerçekten hızlı ve etkili bir yöntemdir sakız çiğneyerek zayıflamak . Üstelik sakız çiğnediğiniz zaman keyifle çiğneyecek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Sürekli abur cubur yiyenler ağız alışkanlığını da sakız çiğneyerek giderebilirler. Böylece yemek yeme ihtiyacı duyduklarında abur cubur yemek yerine sakız çiğneyerek açlık hislerini en aza indirirler ve böylece zamanla az yeme alışkanlığını bu yöntem sayesinde geliştirebilirler.Sakızın en güzel özelliği kalori almayı engellemesidir. Siz başka gıdalardan aldığınız kaloriyi direk sakız çiğneyerek yakabilirsiniz.Günde 1 saat içinde 12 kalori yakma şansına sahipsiniz. Bir kişi sadece günde 4 saat sakız çiğnerse ayda ortalama 125 kalori yakmış olur.Eğer bunu daha fazla arttırırsa 250 kaloriyi bir ayda atarak gerekli yağ yakımını da böylece sağlamış olur. Bu da haftada 2 kilo ayda ise 6 kilo kadar vermesine yardımcı olur.Sakız tercihini doğru yapmanız gerekir. İçinde barınan renklendiricilerden hatta tatlandırıcılardan uzak durmalısınız. Şeffaf ve beyaz sade tat içermeyen sakızları tercih etmelisiniz. Sakız çiğnemek sürekli hareketlilik sağladığından ve enerjinizi aldığından yorulmanıza yardımcı olur bir de iştahınızı keserek kısa sürede fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sizlere sakız çiğneyerek nasıl zayıflanır hakkında bilgileri verdik. Sağlıklı bir şekilde sakız çiğneyerek zayıflayabilirsiniz ideal kilonuza en yakın zamanda kavuşarak fit bir görselliğe sahip olabilirsiniz.

Sakız Çiğnemenin Faydaları

Uzmanlar sakız çiğneyen kişilerin gündelik yaşantılarında daha neşeli olduklarını vurgulamaktadırlar. Hem sağlıklı zayıflamaya etkin olan sakız bir de daha enerjili ve yaşama sevincinizin yüksek olmasına katkıda bulunuyor. Bu yüzden faydalarını saymakla bitiremeyiz.Sakız çiğnemenin sadece zayıflamada faydası bulunmamaktadır. Bir de diğer organların sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkıda bulunuyor. İsterseniz bu konuda sizleri detaylı bir şekilde aydınlatalım. Bakalım sakız çiğnemenin faydaları neler?

⦁ Sakız çiğnemek motivasyonu en iyi şekilde sağlıyor. Bu yüzden dikkatinizi bir projeye verdiğinizde ya da başka bir iş ile meşgul olduğunuzda bu motivasyonunuzu kesinlikle bozmayacaktır. Aksine işinize daha fazla odaklanmanıza katkıda bulunacaktır.

⦁ Hafızayı güçlendirir ve daha sağlıklı düşünmenize öncü olur. Beyin gelişimi için idealdir.

⦁ Beyin sağlığını olumlu yönde etkiler hatta daha fazla oksijen almasını sağlar.Sakız çiğnemek beyine yeterli oksijeni salgılayarak daha kuvvetli çalışmasına katkıda bulunuyor.

⦁ Stresi en aza düşürerek gün içinde daha mutlu olmanıza katkıda bulunuyor.

⦁ Kas dokusunun sürekli hareketliliğini sağladığından hızlı kalori vermenize yardımcı oluyor ve bu sayede hızlı bir şekilde zayıflayabiliyorsunuz.

⦁ Bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Sakız çiğnemek sadece zayıflamada değil diğer organlarında bundan olumlu bir şekilde yararlanmasına katkıda bulunmaktadır.

 

Tags

Related Articles

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker