Kadına Dair Ne Varsa...

Sağlıklı 5 Kış Çorbası Önerisi

0

Kış çorbası tarifleri her sezon sonbahar aylarından itibaren yayınlanır her yerde. Özellikle kış aylarında grip, nezle vakaları arttığından bu mevsimde çorba şifa kaynağıdır. Bu yüzdendir ki bu kadar fazla çorba tarifi veriliyor ve herkes kazan kazan çorba yapıyor. Bu çorbalardan biri olan domates çorbası en çok yapılan ve yapımı en kolay olan çorbalardandır.

Elbette kış ayında domates yemek mantıklı değildir zaten domates bulmanız da kolay değildir. Ancak yazdan hazırlanan dometes püreleri ile bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelinmektedir. Sütle yapılması en uygunu olan bu çorba hastalanmadan önce size koruyucu kalkan olacaktır.


Ezogelin ve Mercimek Her Kış Tercih Edilir

Ezogelin çorbası da bir diğer kış çorbası. Bir çok bakliyatın ve sebzenin bulunduğu çorbayı taçlandıran tek malzeme ekşi limondur. Tıpkı mercimek çorbasında olduğu gibi. Mercimek çorbası da ezogeline benzer yapılır ancak burada ana malzeme mercimektir.

Mercimek tadını sevemeyenler için aynı şekilde vitamin deposu olan tarhana çorbası önerilebilir. Un veya yoğurt tarhanası çeşitleri olan tarahana tam bir kış çorbası olarak soframızı süslemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.