Güzellik

Saçı Çabuk Uzatan Yöntemler Nelerdir ?

Saçı Çabuk Uzatan Yöntemler Nelerdir ?

Evde doğal olarak saçınıza uygulayacağınız maskeler kürler saçınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilir. Bu konuda sizler için çeşitli bilgileri derledik ve bundan en iyi şekilde yararlanmanıza katkıda bulunacağız.

Saçınıza Yoğurt Maskesi Yapın !

Belki inanmayacaksınız ama saça sürülen yoğurdun saç uzamasında çok etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek protein ve kalsiyuma sahip olan yoğurdun sağlık açısından ne kadar faydalı bir gıda olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun için saçın da bu güçlü elementlere ihtiyacı bulunmaktadır. Evet saçınız için servetler ödemenize gerek yok. Sadece kullanacağınız doğal yoğurt maskesi sayesinde saç bundan inanılmaz haz alacak ve besini en dibine kadar çekecektir. Saçta parlama ve kayganlık oluşacak saç inanılmaz bir görselliği yakalayarak güzelliğinize güzellik katacaktır. Bayanların en büyük arzusu uzun saçlara ve dolgun saçlara sahip olmalarıdır. Bu nedenle her yönteme başvururlar. Hatta kuaförler giderek bir takım fuzuli harcamalar yaparlar ve yine de en iyi sonucu alamazlar. Bazen size basit gelen bir besinde mucizevi bir etki yakalayabilirsiniz. İşte bunlardan birisi de yoğurt kürüdür.

Yoğurt kürü İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bu kürü isterseniz size basit ve etkili yöntemini anlatalım ve sizlerde hemen evinizden bunu uygulayarak aradaki farkı kısa zamanda görün. Bunun için ihtiyacınız olan yoğurt ve 1 adet yumurta sarısıdır. Yumurta ve yoğurdu iyice krem şeklini alıncaya kadar çırpınız. İstenilen kıvam oluştuğunda saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar ayarda uygulama taktiğine geçiniz. Saçın her yerine aktif bir şekilde uygulanan yoğurdu üzerinize damlamasına izin vermemek için omuz kısmınıza kullanmadığınız bir havluyu serin ve oraya dökülse bile sizi rahatsız etmeyecektir. Bekletilme süresi en az 30 dakika olup saç yıkama süresi ise en az 4 dakika kadar olmalıdır. Saça sürülen yoğurdu yıkarken şampuanı hemen kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Önce saçınızda var olan yoğurdu iyice akıtın ve duru su gelene kadar bekleyin. Daha sonra bir avucun yarısı kadar şampuanı ekleyerek saça oval şekilde masaj yapınız. Saça yapılan masaj saç dersinin inanılmaz derecede rahatlamasına katkıda bulunacaktır. Saç bakımı yoğurt ile sağlandığında uzama payı normal orana göre 1cm daha fazla olur. Saç doğal ve sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Bunu en az haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Havuç Suyu İle Saç Nasıl Uzatılır ?

Göz sağlığı ve diğer organların sağlığında öncü olan havucun sayısız faydaları bulunmaktadır. Havuç C vitamini bakımından zengindir. Üstelik yüksek oranda lif içermektedir. Antioksidan görevini en iyi şekilde yapan havucun cilde, göze, tene ve saça faydası fazlası ile bulunmaktadır. Havucun suyu ile saçınızda hızlı uzamalar elde edebilirsiniz. Üstelik havuç saç rengini de doğal olarak açarak size açık saç rengine kavuşmanıza katkıda bulunuyor. Saç rengi koyu olanlar havuç suyu ile bu rengi ideal bir şekilde açabilirler. Ama çok koyu saçlarda etkili olmayabilir.

Havuç suyu ile saç bakımını nasıl yapacaksınız sizlere öncelikle kolay ve etkili yöntemini anlatmak istiyoruz. Havuçları bir blender yöntemi ile çekin ve suyunu doğal olarak çıkmasını sağlayın. Meyve sıkacağınız varsa direk suyu çıkacaktır. Daha sonra elde ettiğiniz suyu saçın her yerine sürün saçınızı ıslak olana kadar bu işlemi sürdürünüz. Havuç suyunun hiç bir zararı olmadığından saçta bekleme süresi en az 4 saattir. 4 saat sonra saçınızı yıkayın zaten saç havucun vitaminini o saat zarfında alacak ve gerekli bakımı sağlayacaktır. Saçın hızlı uzaması için haftada 1 kere bu uygulamayı yapın. 4 haftada saçınız hızlı uzayacaktır.3 ayda istenilen bakım düzgün bir şekilde sağladığınızda saçın ne kadar hızlı uzadığına şahit olacaksınız. Saça sürülen havuç kürü suyuna ek bir şey ilave etmenize gerek yoktur. Zaten havuçta yeterli şekilde vitaminler bulunmaktadır. Saç sağlığı için havuç suyu etkili bir yöntemdir.

Siyah Turp Saçın Hızlı Uzamasını Sağlıyor!

Salatalarda ve yemeklerin yanında ek olarak yediğiniz siyah turpun C vitamini bakımından zengin bir takviye olduğunu söyleyebiliriz. Birçok iç hastalığa, astım, bronşit ve kuru öksürüğe iyi gelen siyah turpun bir de saçlarda olan etkisi oldukça büyüktür. Bir derin tencerenin içine 2 iri siyah turpu küp şeklinde doğrayın ve haşlamaya alınız. Siyah rengini alan su iyice koyulaşana kadar haşlama süresini uzatınız. Daha sonra siyah suyu bir kaba aktarın ve diğer kaba turpları içinden ayırınız. Burada size lazım olan besin turpun haşlanmış suyudur. Saçınıza bu suyu sürerek en az 6 saat bekleterek haftada 2 kere bu uygulamayı yaptığınızda ayda saç uzama ölçünüz 5 cm olacaktır. Normalde 2 cm den az uzayan saçlar siyah turp sayesinde 5 cm uzunluğuna gelebilmektedir. Bunu en az 4 ay düzenli kullandığınızda belinize kadar inen dolgun ve parlak saçlara sahip olacaksınız. Sizlere saçı uzatan çeşitli bitkisel yağlar hakkında bilgileri sunduk. Umarız bu yazımızdan sonra en sağlıklı saç seviyesine kısa zamanda ulaşırsınız. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Tags

Related Articles

2 Comments

  1. turp sevmem normalde ama saçı uzatıyor mu gerçekten merak ettim 1 sene boyunca düzenli uygulayıp sonucu 1 sene sonra tekrar gelip yazıcam buraya 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker