Dekorasyon

Renkli Genç Odaları

Renkli Genç Odaları

Renkli ve eğlenceli genç odaları evin en heyecan verici alanlarından biri olabilir. Son yıllarda gençler odaları konusunda oldukça zevkli seçimler yapmaktadır. Hareketli yaşamları ve iç dünyalarını odalarına yansıtmak isteyen gençler özellikle eşyalarını kendileri tercih etmek isteyebilirler. Rengarenk halı ve perdeler ile beraber çoğu evdeki genç odaları duvarlarda da farklı renkleri kullanmayı sevebiliyorlar.

Genç odalarında kullanılan pastel tonlar odaları daha çekici hale getirmektedir. Farklı dizayn edilmiş dolap ve kitaplıklar ile beraber göz alıcı bir tasarım ortaya çıkarılmaktadır. Genç odalarına bakıldığında özellikle genç kızlar için cibinlik modelleri ilgi çekici olabilmektedir. Yaz aylarında sıkça tercih edilen cibinlikler kış aylarında da odanın havasını değiştirmektedir. Bunun yanı sıra halı ve perde uyumları oldukça dikkat çekici görülmektedir. Pastel renklerin çoğunluğu genç kızların odalarında tercih edilirken erkeklerde ise daha koyu tonlar tercih edilebilmektedir.

Genç odalarının diğer dikkat çeken ayrıntıları ise yatak örtülerinin şıklığıdır. Tek kişilik odalarda birbirinden zevkli yatak örtüleri odanın içerisinde hakim olan renklere göre belirlenebilmektedir. Erkeklerde ise daha çok süper kahramanlar ya da hayranı oldukları sanatçılar tercih edilmektedir. İki yataklı genç odalarında genel olarak ranzalar tercih edilebilir. Fakat yer sıkıntısı olan evlerde daha çok açılıp kapanabilir yataklar tercih edilebilmektedir.

Genç odalarında ışıklandırma da ise gençlerin tamamen kendi zevklerine belirlenmektedir. Genç kız odalarında kullanılan ayaklı aynalar odanın daha şık ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Büyük genç odalarında eşyaların uyumlu olması göz zevkinin de yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Çok fazla büyük eşyalara gerek duymaksızın küçük ve keyifli parçalar dikkat çekmektedir. Genç odalarında kullanılan tasarımlar gençlerin kendi isteklerine göre de belirlenebilmektedir. Renkleri sevenler için her eşya farklı renkte olacak şekilde tercih edilebilir. Genç ve çocuk odalarının tasarımlarında rahat edecekleri ve bir o kadar kullanışlı olan mobilyaların tercih edilmesi gerekmektedir. Okul çağında olan gençler için odanın bir kısmında çalışma masaları ve bilgisayar masaları olması gerekir. Kitaplık vazgeçilmez eşyalardan biri olduğu için küçük de olsa mutlaka bir kitaplık odalarda yerini almalıdır.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker