Dekorasyon

Oturma Odalarında Değişiklik Yapın

Oturma odaları özellikle kış aylarında sıkça kullanılan alanlardan biridir. Salon dışında evin içerisinde yer alan oturma grupları daha sakin ve sade döşenerek günlük kullanım için ayrılır. Konukların salonda ağırlanmasının dışında oturma odaları daha kullanışlı olabilmektedir.

Sade ve sakin bir tarzda dekore ettiğiniz oturma odanızda küçük değişiklikler yaparak farklı bir hava yaratabilirsiniz. Klasik oturma grupları yerine geniş ve büyük minderli koltukları tercih edebilirsiniz. Daha keyifli hale getirmek için televizyonunuzu tv ünitesine yerleştirerek mini bir kitaplıkta ekleyebilirsiniz.

Küçük olan oturma gruplarında daha çok ebatları küçük koltuklar tercih edilir. Hareket alanının daha geniş olması için tercih edilen bu koltuklar kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Ayrıca odanın küçük olması daha aydınlık olmasını sağlar. Duvarların açık renk olması ve halı tercihinin yine açık tonlarda yapılması odanın geniş görünmesine yardımcı olabilir. Çok fazla koyu renkli mobilyalar tercih etmek yerine açık tonlarda mobilyalar tercih etmekte oda içerisinde ferahlık sağlayacaktır.

Oturma odalarında çok fazla eşyaya ihtiyaç duyulmaz. Yalnız ortada küçük bir orta sehpası şık bir görüntü olmasına yardımcı olabilir. Tercih ettiğiniz mobilyalarınızın renginde küçük bir orta sehpa gayet şık duracaktır. Oda içerisinde bulunan aksesuarların da odaya uygun şekilde seçilmesi gerekir. Büyük aksesuarlardan kaçınılması gerekir. Aydınlatmada kullanılan avizeler biraz daha modern tasarımlar ile tercih edilebilir.

Oda içerisinde yapacağınız dekorasyon fikirleri evinizde kendi ürettiğiniz tasarımlar ile de olabilir. Oturma odaları sıkça kullanılan alanlar olduğundan eşyalarınızı da kullanışlı tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Kaba ve gösterişli mobilyalar yerine daha sade ve kullanışlı mobilyalar tercih etmek oturma alanınızda hareket sağlayacaktır. Ayrıca oturma odalarında kendi yapmış olduğunuz el becerilerinizi de duvarlarınızı süslemek için kullanabilirsiniz.

Çoğu evin oturma odaları sade olduğundan şıklığı da isteyenler için farklı mobilyalar ve aksesuarlar tercih edilebilir. Gösterişten uzak ve sakin ortamların olması kendinizi de rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Oturma odalarınızda mutlaka kendi istediğiniz özel parçaları da kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Farklı parçalar her zaman dikkat çekici olacağından konuklarınızı bu alanda da rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker