Dekorasyon

Oje Vitrin Süslerinin Boyanmasında Kullanılır Mı?

Oje Vitrin Süslerinin Boyanmasında Kullanılır mı?

Ojeler kadınların gündelik hayatta, partilerde, düğünlerde daha doğrusu her yerde tırnaklarının bakımlı ve güzel görünmesi için gereken alımlı görünüşü sağlıyor. Ojeleri sadece tırnakları için kullanan kadınlara yönelik bir çalışma düşünüldüğünde akla ilk gelen şey süslemelerdir. Çevremizde çocukların bile ojelerle bazı nesneleri süslediğini rahatlıkla görebiliyoruz. Bir kaç süsleme tekniğini biz de size sunmak isteriz.

​​​​​​Oje İle Biblo Süslemesi

Evinizde bulunan eskimiş, boyası dökülmüş, rengi ağarmış biblolara ojelerinizle yenilik katabilirsiniz. Gerek tamamen boyayabilir, gerek küçük şık detaylar ekleyebilirsiniz.

Oje İle Ahşap Kutu Süsleme

Genelde her evde bulunan küçük ahşap kutular metalik renkli ojelerle şık bir görüntüye sahip olabilir. Vitrininizde çok hoş gözükebilecek bu ahşap kutulara desen de ekleyebilir, daha güzel bir hava katabilirsiniz.

Oje İle Cam Eşya Boyama

Ojenin çok amaçlı kullanımına bir yenisini daha ekledik. Cam eşyalarınız, bardaklarınız, kadehleriniz oje ile bambaşka bir hal alıyor artık. Oje ile boyadığınız bir bardağın içine mum eriterek şık bir mumluğa sahip olabilirsiniz.

Oje İle Eski Çerçeveleri Yenileme

Ojelerinizin renginin modası geçmiş olabilir ama fotoğrafların modası sonsuzdur. Kullanmadığınız veya feda edebileceğiniz ojelerinizle var ise eskimiş çerçevelerinizin yeni bir görüntüye kavuşmaması için bir sebep yok demektir ki siz zaten bunu yapmak için can atıyor olabilirsiniz şuan.

Oje İle Yapılabilecek Desenler

Biblo süslemesi için küçük rengârenk noktalar, asimetrik çizgiler, tonlu geçişler kullanabilirsiniz. Çerçeve süslemesi için tek renk kullanabilir veya dörtkenar için ayrı ve birbiri ile uyumlu renkler kullanabilirsiniz. Bardak veya kadeh süslemesi için ise yine küçük noktalar ve asimetrik çizgiler kullanabilirsiniz. Eğer mumluk gibi kullanacaksanız camın tamamının oje İle kaplı olmamasına özen göstermeniz gerekir. Çünkü ışığın bardağın dışına yansıması mumun amacına ulaşmasını sağlayacaktır.

Bunlar ve daha fazlasını evinizde uygulayabileceğiniz yöntemler ile vitrininizi kolaylıkla süsleyebilirsiniz. Hem kullanmadığınız ojelerinizi israf olmamış, hem de vitrininizi renklendirmiş olursunuz.

Oje ile yapılabilecekler konusunda yazdığımız diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker