Diyet

Ödem Attıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Yağ Yakıcı Çay tarifi ile yağlarınızdan kurtulacaksınız!!!

Gerekli Malzemeler

1 tane limon

1 tane yeşil elma

1 tane çubuk tarçın

10 tane tomurcuk şeklinde karabiber

1 tane portakal

5 tane karanfil

1 litre kadar içme suyu

2 dilim taze zencefil

Yağ Yakıcı Çay Hazırlanışı

Öncelikle 1 tane elma, 1 tane limon ve 1 tane portakal güzelce yıkanır ve kabukları soyulmadan dilimlenir. Ardından derin bir çaydanlık hazır edilir. Dilimlenen meyveler bu çaydanlığın içerisine konulur. Bu malzemelerin içerisine 1 tane de çubuk tarçın konulur. Bunun dışında 5 tane karanfil, 2 dilim taze zencefil ile 10 tane de tomurcuk karabiber ilave edilir. Daha sonra bu malzemelerin üzerine 1 litre kadar içme suyu eklenir ve ağzı kapatılarak tüm malzemeler 15 dakika kadar kaynatılır. 15 dakika kadar kaynatılan bu malzemeler ocaktan alınınca süzgeç yardımıyla süzülür. Son olarak hazır hale gelen ödem attırıcı yağ yakan çay bir güzel içilir. Bu çay sıcak ve soğuk olarak içilebilir. Bu çayı içecek kişinin tercihine bağlıdır.

Ödem attıran yağ yakıcı bu çay, her öğün öncesi içilir. Yani sabah, öğlen ve akşam öğünlerinden önce; yani günde 3 kez içilir. Ayrıca gece yatmadan önce 1 su bardağı olarak da tüketilebilir. Kısacası bu çay günde toplamda 4 bardak olarak içilebilir.

Ödem atmaya yarayan yağ yakıcı bu çay 1 ay düzenli olarak kullanılabilir. Ancak bu çay 1 ay düzenli tüketildikten sonra, kullanımına 1 hafta kadar ara verilmelidir. Eğer böyle kısa süreli bir ara verme dönemi olmazsa, vücut bu çaya karşı bağışıklık kazanacağı için bir süre sonra etkisini göstermemeye başlayacaktır.

Ödem atmaya yarayan yağ yakıcı çay tabi ki de tek başına zayıflatmaz. Bunun yanında günde 2 litre kadar da su içilmesi ihmal edilmemelidir. Ayrıca bu çay tüketilirken tek başına bu çaydan medet umulmamalıdır. Kişi yediklerine de dikkat etmeli, fazla yemek yemekten ve sağlıksız yiyecek ve içecekleri tüketmekten de kaçınmalıdır.

Ödem attıran bu çayı emziren anneler ile hamile bayanlar kullanmamalıdır. Ayrıca sağlık sorunu olan kişiler de doktoruna danışmadan bilinçsizce tüketmemelidir.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker