Sağlık

Obeziteden Kurtulayım Derken Sağlığınızdan Olmayın !

Yapılan araştırmalar sonucunda obezite hastalarının birçoğu tedaviden sonra psikolojik olarak sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklara yönelerek sağlığına zarar veriyor.

Obezite hastaları, depresyona girer ve dikkat eksikliği yaşarlar. Bu hastalıktan kurtulmak için obezite cerrahisi geçiren kişilerde yemek ile ilgili bağımlılıkların diğer kötü bağımlılıklarla yer değiştirdiği sigara, alkol gibi kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek şeyleri uyguladığı belirtildi.

Amerikan Bariatrik Cerrahi Derneğinin yaptığı açıklamaya göre obezite cerrahisi hastalarının yüzde 5’i ameliyet sonrasında yeni bağımlılık türlerinin oluştuğunu ve başka yayınlarda paylaşılan bilgiye göre bu oranların yüzde 20-30’lara kadar çıkabildiğini ifade etti.

 

Bu hastalığa yakalanan kişiler yediklerine dikkat etmesinin yanı sıra bol bol egzersiz yapıp kolay bir şekilde bu hastalıktan kurtulmanızı sağlıyor. Ayrıca egzersize ilk başlandığında vücudunuz alışmamış olsa da her gün düzenli olarak egzersiz yapıldığında vücut alışarak kişi rahatlayacak ve kendini iyi hissedecektir. Sigara, alkol ve bağımlılık yapacak maddeler de asla ve asla kullanılmamalı kullanıldığı takdirde vücudunuza fazlasıyla zararı olacağını bilmeniz gerekiyor.

 

 

Tags

Related Articles

5 Comments

  1. Kesinlikle yararlı bir yazı. Çok önemli bir konuyu böylesine sade bir dile ile anlattığınız için teşekkürler. Günümüz yüzyılın sorunu bu obezite.

  2. Çoğu kişi obezlikten kurtulacam diye midesine kelepçe taktırarak vefat etti umarım egzersiz yararlı olur

  3. Oboziteden kurtulmak ısteyenler için sağlıklarından olmamaları için yazılmış güzel bir yazı

  4. Haklısınız. İnsanlar günde 1 meyve ile duruyor kilo vereceğim derken de ölüm ile burun buruna gelebiliyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker