DiyetSağlıkZayıflama Yöntemleri

Neden Kilo Veremiyorum?

Merhaba değerli okurlarımız. Bu yazımda diyet programı ve diyet listesi paylaşmak yerine neden kilo veremiyoruz bunun hakkında uzun bir sohbet tarzında yazı yazılması gerektiğin düşündüm ve sizlere şuan bu yazıyı yazıyorum. Öncelikle “Neden Kilo Veremiyorum?” sorusunun maalesef ki bir sebebi yok. Bu yüzden olabilecek tüm sorunlar hakkında bahsedilmiş, daha çok tavsiye olarak algılayabileceğiniz ve diyet programlarından daha etkili bir yazı olacağı görüşündeyim. Yazıyı tamamen okuduktan sonra sizde görüşlerinizi bizlere sunabilirsiniz.

 

Neden Kilo Veremiyorum?

Evet neden kilo veremiyorsun bunun hakkında başlayalım. Öncelikle kilo vermek istiyorsun ve diyet yapıyorsun. Peki kendine göre diyeti düzenledin mi? ya da yaptığın diyet listesine tamamen uyuyor musun? Bir kararlılık var mı? işte bu konu başlıklarıyla ilgili sizlere detaylı bilgiler sunacağız.

Diyeti Yaş Etkiler Mi?

Yaşlandıkça metabolizma hızı yavaşlamaktadır. Metabolizmanın yavaşlamasından dolayı da günlük kalori miktarı düşmektedir. Bu yüzden beslenmenize dikkat edip özen göstermeniz gerekmektedir. Bayanlarda menopoz döneminde karın bölgesinde hormonsal değişiklikler dolayından yağlanma olmaktadır. Bu yüzden egzersiz yapmak doğru bir karar olacaktır.

Yukarıdaki açıklamadan da yola çıkarak, yaşın kilo vermede etkisi vardır. Bu yüzden yaşınıza, boyunuza ve kilonuza göre diyet programlarını kullanmanızı öneririz.

Doğru Beslenme

Tüm diyetinizi değiştirecek konu başlığına gelmiş bulunmaktasınız. Doğru beslenme kilo vermenin en önemli temelidir. İşlenmiş gıdalar, yani fast foodlar biliyorsunuz ki yağ yapmaktadır. Karın bölgesinde ki yağı azaltmak isterseniz bunlardan uzak durmanız gerek. Bu gıdalar yerine sebze ve meyve tüketebilirsiniz. Süt ve süt ürünlerini ise belirli ölçülerde tüketmek en doğrusu olacaktır. Hayvansal yağlardan uzak durup, zeytin yağ gibi yağları kullanmak yağlanmayı önleyecek ve sağlık konusunda hayatınızı riske atmayacaktır.

 

Kararlılık

Karar vermeden bir işe başlıyormuyuz? Hayır. İşte bu yüzden diyet yaparkende kararlı olmamız gerekmektedir. En ufak birşeyde pes etmememiz lazım. Çünkü ilk 1-2 hafta boyunca vücudumuz kilo vermeyebiliyor, kilo verecek hale geliyor. Eğer olumsuz  şekilde düşünceye kapılmadan kararlı şekilde diyete devam ederseniz kilo vermeye başlayacaksınızdır.

Uyku

Evet bu başlık biraz garip gelecektir fakat yapılan açıklamalara göre 7 saat altı uyuyanlar daha hızlı ve kolay kilo almaktadırlar.

Stres

Stres doğrudan kilo olmaya sebep olmasa da dolaylı yoldan sebep olmaktadır. Çünkü genellikle stresli olan kişiler şekerli ve yağlı yiyecekler tüketmeye yönelebiliyor. Bu yüzden diyet yaparken stresten uzak durmaya çalışın.

Kilo vermeyi yavaşlatan etkenler ve kilo vermemizi engelleyenler ile ilgili güzel bir liste yaptık. Yukarıda yaptığımız liste sadece diyet yaparken değil tüm hayatımızda uyguladığımız zaman ufak değişikliklerin farkına varacaksınız. Diyeti etkileyen etkenlere dikkat ederek diyet yapmaya devam ederseniz zayıflamanın tadına varacaksınız.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker