İlişkiler

Mutlu İlişkilerin Sırrı

Herkesin farklı bir ilişkisi var, fakat sonuç değişmiyor. Kimisi mutlu, kimisi ise problem dolu. Bu yazımızda Mutlu İlişkilerin Sırrı nedir konusunu tartışacağız.

Mutlu İlişkilerin Sırrı

Çiftler ilişkiye başladığında her iki tarafta heyecanlı bir yapıdadır. Bu heyecanın uzun süre devam edebilmesi için birbirilerine verdikleri özeni sürekli vermeleri gerekmektedir. Mutlu ilişkilerin en büyü sırrı birbirlerine olan saygıyı yitirmemelerindendir. Daha sağlıklı ve güvenilir bir ilişki çiftlerin beraber mutlu olmasına yardımcı olur.

Bir ilişkide mutlu olmak için öncelikle karşıdakini olduğu gibi kabul etmek gerekir. Değiştirmeye çalışmak ilişkilerde tartışma konusu olabilir. İki ayrı karakterin bir araya gelerek ortak düşünceler ile ilişkilerini yürütmek istemeleri ilişkide mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Mutlu İlişki

Günümüz ilişkilerine bakıldığında kısa sürede tükenen ve saygıyı yitiren insan ilişkileri bulunmaktadır. Bu ilişkilerin bitmesinin en büyük sebebi ilişkilerde karşılıklı saygının olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda çiftler yollarını ayırmayı tercih ederek yeni ilişkilere yön vermeye çalışmaktadırlar. İlişkinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için saygıyı yitirmemesi gerekmektedir. Mutlu ilişkilerin en çok dikkat çeken yönü de çiftlerin birbirlerine saygı göstererek hareket etmesidir.

Sevgi ve saygı olan ilişkilerde her iki tarafın anlayışla yaklaşması ve ortak alınması gereken kararlarda her iki tarafında düşüncelerinin eşit şekilde düşünülmesi ilişkinin daha mutlu olmasına yardımcı olur. Kadın ve erkeğin düşünce yapısı birbirinden çok farklı olduğu için bir ilişkide en etken davranış ise saygı çerçevesinde birbirlerine yaklaşmalarıdır.

Mutlu ilişkilerin diğer bir sırrı ise bireylerin kendilerine zaman ayırmasıdır. Sürekli ortak bir şeyler yapmak ilişkiyi monotonlaştırabilir. Sosyal çevresi ile vakit geçiren çiftler ilişkide daha ılımlı olabilmektedirler. Sağlıklı bir ilişkinin olması için çiftlerin bu konuda da birbirlerine destek olması gerekir.

Her iki bireyin de daha öncesinde sosyal çevresi ve arkadaşlarının olması normal bir durumdur. Birlikte geçirilen zamanın dışında kendi çevresine de vakit ayırmaya çalışan bireyler daha sağlıklı ilişkilerini yürütebilmektedirler. Bunun yanı sıra kadın ve erkeğin ilgi alanları oldukça farklıdır. Erkek arkadaşlarıyla maç izlemeyi severken kadınlar ise kız arkadaşlarıyla ortak bir şeyler yapmayı tercih etmektedirler. Bu yüzden ilişkilerde bunlara da zaman ayırmak ilişkinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Mutlu ilişkilere bakıldığında birbirlerine saygı duyan ve kendine zaman ayırabilen çiftler daha ön planda olmaktadırlar.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. saygının önemli olduğu kesin öncelikle, saygı olmadan mutlu bir ilişki ben bekleyemem genelde de böyledir, ikincisi ise kendimize vakit ayırmak buna da kesinlikle katılıyorum, sürekli ortak bi şeyler yapmak sıkılmaya sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker