Dekorasyon

Mutfaklardaki Pastel Tonlar

Mutfak dekorasyonu kadınların en çok önem verdiği alanlardır. Daha sade ve şık mutfakların olması için ortalıkta çok fazla mutfak araç gereçlerinin yer almaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra göz yorucu renkler yerine mutfakta hakim olabilecek renkler daha soft ve pastel tonlar her zaman daha göz alıcı renkler arasında olacaktır. Sadeliğin ve şıklığın ön plana çıkarak daha rahat ortamların mutfaklarda olması yemek yerken de keyif almanıza yardımcı olabilir.

Mutfak eşyalarının çok fazla kalabalık olması ve ortalıkta yer alması mutfakta hareket alanını kısıtlayacaktır. Ankastre ocaklar ve tezgahlar her zaman mutfaklarda daha derli toplu bir görüntünün elde edilmesini sağlar. Ocağın yanında bulunan geniş tezgahlar tezgah üzerine minik ev eşyaları koyulmasına da yardımcı olacaktır. Bir çok dolabın mutfakta yer alması ortalıkta ufak tefek eşyaların olmasını engeller.

 

Mutfak alanları küçük olan evlerde genel olarak mutfak masaları katlanabilir masalardan tercih edilmektedir. Beyaz rengin hakim olduğu bir mutfakta aksesuar ve eşyalarda farklı renkler tercih edilebilir. Yemek masasının küçük olması ve sandalyelerinde mutfağa uygun olması görüntü olarak hoş bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra geniş ve büyük mutfaklarda en çok yer kaplayan alanlar mutfak tezgahıdır. Bunun yanı sıra büyük mutfak yemek masası da ilgi çekici olacaktır. Mutfak içerisinde küçük ev aletleri geniş tezgah üzerinde şık bir görüntü yaratıyor olsa da küçük tezgahlarda gözü yoracaktır. Bu yüzden kullanım alanı için rahat etmek açısından mutfak dolaplarının daha fazla olması gerekebilir.

Çok fazla mutfak eşyasının ortada olması mutfağı daha küçük ve sıkıcı yapacaktır. Küçük mutfakların en büyük dezavantajı eşyaların her zaman aynı yerde olmamasıdır. Bunun yanı sıra büyük mutfaklarda ise daha ferah bir ortam yaratır.

Yemek yaparken ocağın kullanışlı bir yerde yer alması hareket alanını da engellemeyecektir. Ankastre mutfak dolapları her zaman daha kullanışlı olacaktır. Bunun yanı sıra mutfak perdeleri ve halısı da diğer eşyalar kadar önemlidir.

Mutfakta tercih edilen pastel tonlara uyumlu şekilde perde ve halı tercihi görüntü olarak mutfağın şık görünmesini sağlayacaktır.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker