Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonu

Evimizin belkide en çok kullandığımız bölümü olan Mutfak Dekorasyonu konusundaki yazımızla karşınızdayız.

Evin en keyifli bölümlerinden biri olan mutfaklar son yıllarda farklı dekorasyon ve farklı renkler ile harika alanlara dönüşmüş durumdalar. Mutfaklarda kadınların daha sık vakit geçirdiği düşünülür ise onların zevkine göre yapılmış mutfaklar daha kullanışlı olmaktadır.

2017 yılı mutfak dekorasyonlarında ise en çok dikkat çeken dekorasyon fikirleri ise geniş dolaplar ve ankastre mutfak dolapları. Renk seçeneğinde oldukça geniş bir alana sahip olan mutfaklar farklı bir çok çeşidin de mutfaklarda kullanılmasına fırsat vermektedir. Çocuklar için güvenli ocaklar ve buz dolapları dikkat çekici diğer dekorasyon fikirlerindendir.

Sade ve şık görünümlü mutfaklar için birbirinden farklı dekorasyon fikirleri tercih edilmektedir. Pembe, yeşil, mavi ya da mor renkler ile renklendirilmiş mutfaklar zamanın çoğunu burada geçirenler için keyifli hale gelmektedir. Evin en çok kullanılan alanlardan biri olmasından dolayı da mutfak alanlarının çok fazla kalabalık olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Çok büyük mobilyalar yerine kullanışlı ve küçük mobilyalar tercih etmek hareket alanının da genişlemesini sağlayacaktır.

Mutfak dekorasyonunda tercih edilen perdeler ve halılar uyumlu renklerde kullanılabilmektedir. Perdelerde genel olarak kolay temizlenebilen ve silinebilen perdeler tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra halı tercihi genellikle tek küçük bir halıdan yana yapılmaktadır. Mutfağın daha konforlu hale gelebilmesi için köşe oturma grubu ya da küçük masa sandalyeler şık bir görüntü elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Küçük mutfaklarda daha geniş bir görüntü almak için duvar renklerinin açık renkte olmasına ve aydınlatmanın daha parlak ışıltılı olmasına dikkat edilmelidir. Böylece karanlık alanlarda kalarak iç boğucu bir ortamın olmasına engel olunmuş olur.

Sakin yaşamayı seven ve mutfağında yeşilliklere yer vermek isteyenler küçük saksılar fesleğen, nane ya da biberiye yetiştirerek dekoratif alanlar oluşturabilmektedir. Geniş dolaplar sayesinde ortalıkta çok fazla eşyanın olmayışı da görüntünün toplu durmasına yardımcı olacaktır. Mutfak dekorasyonlarında sıkça tercih edilen tablolar genellikle yemek fotoğrafları ya da anıların bulunduğu fotoğraflar kullanılabilmektedir. Farklı bir alan yaratmak isteyenler ise mutfağa özel olarak tasarlanmış saatleri tercih ederek hem farklı hem de daha çok göze hitap eden alanlar oluşturabilirler.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker