Dekorasyon

Modern ve Klasik Salon Dekorasyonu

Günümüzde çok farklı ve modern dekorasyon çeşitleri bulunan ve bütün bu dekorasyon çeşitlerinin hepsi ayrı, ayrı insanların düşünce tarzlarını ve yaşayış biçimlerini yansıtmaktadır. Evlerinizdeki salonlar bütün evin kalbi olarak bilinir ve en çok özen o kısma gösterilir. Salonlardaki dekorasyonu düzenleyen kişilerin o anki ruh hallerini yansıtan renk ve desen seçenekleri ile dizayn edilen salonlarınızın klasik ve modern hale nasıl getirildiğini aşağıda görelim.

Modern ve şık salon dekorasyonu nasıl olmalıdır ?

Göz kamaştıran modern salon dekorasyonları için salonlarınız evinizin içerisindeki yaşantınızın merkezi olarak kabul edilen ve en önemli noktalardan biri sayılmaktadır. Çünkü genellikle eve gelen misafirler bu alanda ağırlanır ve en güzel sohbetler, yemekler bu alanda yenir ve çaylar burada keyifle yudumlanır. Bu sebeptendir ki salon dekorasyonu ve bütün evin dizaynına çok dikkat edilir. Modern ve şık salon dekorasyonu için ilk olarak renk uyumuna desen ve mobilya uyumuna ve daha bir çok ince detaya dikkat edilir. Örneğin modern mekan tasarımlarından hoşlanan bir yapıya sahipseniz ve bu şekilde salonunuzu dizayn etmek istiyorsanız istediğiniz dekorasyon çeşitlerine yakın tasarımları incelemeniz gerekir. Böylece kafanızda daha net bir fikir edinmiş olursunuz. Günümüzde farklı olarak açık mutfaklı bir yapıya sahip olan salon çeşitleri hayatımızdaki yeri giderek artarken salonlarda yapılan açık mutfaklar evlere çok farklı bir görüntü sağlamaktadır. Farklı modern ve şık bir görüntü oluşturan bu çeşit salonlar gün geçtikçe daha fazla tercih edilir bir hal almaya başlamıştır. Örneğin ilk olarak salon dekorasyonlarında renk uyumuna dikkat edilir. Bordo ve kirli beyazın bir araya gelmesiyle harika bir doku elde edilmiş olur. Göz kamaştıran detaylardan biri duvarda büyük ve renkli olarak tasarlanmış bir saat güzel salonlarının vazgeçilmez bir unsurudur. Özellikle büyük bir salonda zemindeki parke ve parlaklık önemli bir detaydır. Ve üzerine yerleştirilen hareketli cıvıl cıvıl koltuk takımı uyumu ve ön plana çıkarılan güzel bir halı ile orta sehpa ve uyumlu perdeler ile şık ve modern bir salon dekorasyonu oluşturmuş olur ve görenleri kendine hayran bırakır.

Sade ve klasik salon tasarımları nasıl oluşturulur ?

Ağır sade ve klasik salon dekorasyonları denince ilk akla gelen şey genellikle çok fazla renk içermeyen soft renkler veya beyaz ve grinin ön planda olduğu sade salon dekorasyonlarıdır. Zeminlerde parke pastel tonlarda oturma grupları yemek masası aydınlatma öğeleri televizyon ünitesi ve diğer birçok küçük aksesuarlarla başlayan klasik bir görüntü ile görenlerin beğenisini kazanmayı başarmaktadır.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker