Moda

Markaların Gerçeğini Sahtesinden Ayırma Sırları

Markaların Gerçeğini Sahtesinden Ayırma Sırları

Ürün tasarımları, kaliteleri ve sağladıkları konfor ile pek çok marka günümüzde ön plana çıkıyor. Hal böyle iken, bu markaların taklit ürünleri de üretilerek para kazanma yoluna gidilmesi yaygın oluyor. Müşterilerin bu hileye kanmaması için orijinal markaların kendilerine ait bazı yöntemleri var. İşte markaların ürünlerini sahte ürünlerden ayırmanın yolları…

Samsung telefon

Samsung telefonlarda en belirgin fark renktir. Orijinal Samsung telefonlar daha parlak bir görünüme sahiptir. Sahre ürünler ise çoğunlukla kahverengi, gri veya mavi renkte olur. Ayrıca bataryanın alt kısmında telefon ID numarası bulunmalıdır.

Rolex saat

Orijinal rolex saatlerin cam yüzeyi safir malzeme kullanılarak yapılır. Cam yüzeyine bir damla su damlatıldığında, su dağılmaz ve sabit kalır. Ayrıca orijinal Rolex saatte takvim göstergesi kabartılıdır. Saniyeyi gösteren ibre sağlamdır ve asla sarsılma titreme yapmaz, ilerleme sesi duyulmaz. Tüm bunların yanı sıra Rolex saatlerin arka yüzeyi üzerinde saatin seri numarasının yazılı olduğu metal bir tabaka bulunur. Ürünün sahte olması haline bu metal tabaka değil siyah bir tabakadır.

Lacoste giysi

Lacoste giysilerin düğmeleri sedeflidir. Bu yüzden ebruli bir görünüme sahiptir. Lacoste markasının simgesi yeşil timsahtır ve üründen ayrı işlenip sonradan ürün üzerine dikilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, timsah vücudunun parçalarının net bit şekilde görülebiliyor olmasıdır.

Levi’s kotlar

Levi’s marka kotların arka ceplerinde küçük bir etiket bulunur. Ayrıca ürünlerin bel kısmında bulunan etiketin üzerinde ürünün seri numarası bulunur.

Chiristian Louboutin ayakkabı

Chiristian Louboutin ayakkabıları zemine konulduğu zaman ayakkabının burun ve taban kısmı zemine tam olarak oturur ve dengeli bir şekilde durur. Ayrıca ayakkabının taban kısmında ayakkabının numarası ve “Made in Italy” ve “Christian Louboutin” yazısı bulunur. Daha fazlası veya daha azı yazmaz.

Ray-Ban gözlük

Orijinalinin kılıfı deri olan Ray-Ban gözlüklerin sol camlarında görülmesi oldukça zor bir Ray-Ban logosu bulunur. Ayrıca Ray-Ban gözlüğün yan kulpları üzerinde RB harfleri ile başlayan bir seri numarası bulunur. Sağ kulpta ise modelin adı ve ayrıca ürünün Avrupa standartlarına uygun olup olmadığı yazılıdır.

Apple kulaklık

Apple kulaklıkların üzerinde sağ ve sol ibareleri bulunurken, sahte ürünler bu ibareleri bulundurmaz.

Air Max ayakkabı

Orijinal Air Max ürünlerinde hava haznesi hava ile doludur; ancak sahte ürünlerde ise bu hazne boştur. Bunun anlaşılması için en kolay yol üeüne parmak ile sertçe bastırmaktır. Ürün eğer orijinal ise parmak içeri çökmeyecektir. Ayrıca Air Max ayakkabılarının içindeki dilin alt kısmında 6 haneli seri numarası bulunur.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker