DiyetDiyet Yemek Tarifleri

Lahana Çorbası Diyeti

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için yeni öneri diyetimiz lahana diyeti. Bu diyet çok iddialı olarak bir haftada tam 8 kilo vermenizi sağlayabiliyor. Diyetin yemek programı çok sıkı hazırlanmış. Bu yüzden diyete başlamadan kendinizi hazırlamalısınız. Her zaman söylediğimiz gibi bir diyet programına başlamadan önce kendinize söz vermelisiniz.

Çünkü diyet programına başladıktan iki üç gün sonra diyeti bozmanız bütün çalışmayı bozmanıza neden olmaktadır. Diyet ne kadar başarılı olursa olsun sizler diyete sadık kalmadıkça istediğiniz sonucu alamazsınız.

Lahana diyeti halk arasında lahana çorbası diyeti olarak da bilinmektedir. Diyette özel olarak hazırlanan bir çorba tarifi vardır. Bu çorbayı her gün içeceksiniz. Lahana çorbası için gerekli malzemeler, kereviz, biber, domates, kabak, havuç, maydanoz, 6 adet soğan, lahana, patlıcan, enginar ve az miktarda tuz. Bu malzemeleri edindikten sonra bütün sebzeleri ufak parçalar halinde doğrayın. Daha sonra düdüklü tencerede çorba olacak kıvamı sağlayacak su ilave ederek pişirmeye başlayın. Lahana çorbasının tarifi bu şekildedir.

 

Diyet haftalık programlar dahilinde yapılmaktadır. Lahana diyeti programında her gün lahana çorbasını içmelisiniz. Lahana çorbası haricinde ise belirli günler istediğiniz kadar meyve ve sebze yiyebilirsiniz. Diyetin beşinci günü kırmızı et ve 6 domates yiyebilirsiniz. Altıncı gün ise sizlere ödül verilmektedir. Altıncı gün istediğiniz kadar yağsız kırmızı et yiyebiliyorsunuz. Son gün ise esmer pirinç, sebze ve meyve yiyebiliyorsunuz. Lahana diyetinin haftalık programında her gün lahana çorbası yemelisiniz. Sizlerin kilo vermesi için lahana çorbasının önemi büyük. Bu diyet sizlerin sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta diyetin sizlere söylediği besinler dışında gıda tüketmemenizdir.

Lahana diyeti programını düzgün bir şekilde uygulayarak fazla kilolarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker