Güzellik

Kusursuz Makyaj Hileleri

 

Kusursuz makyaj hileleri ile kadınların en fazla önem verdiği makyajın kusursuz olması mümkün olmaktadır. İyi ve kusursuz bir makyajla cildimizdeki kırışıklıklar, izler, göz altı morlukları ve çok daha fazlasını gizleyebilmek oldukça kolaydır. Peki kusursuz bir makyaj için neler yapmalıyız?

Kusursuz makyaj hileleri arasında öncelikle cildimize uygulayacağımız doğru bir astar kapatıcı gelmektedir. Astar kullanmadan cildimize makyaj uyguladığımızda mimik çizgileri ve kırışıklarınızın kusurları öne çıkarmış oluruz. Ardından da su bazlı bir fondöten kullanımı kusursuz bir makyaj için gereklidir.

 

Hafif, transparan veya şeffaf tarzdaki fondötenleri tercih ettiğimizde tüm kırışıklık ve sivilceleri kamufle etmemiz çok basittir. Kusurlarımızı kapatmak için fondöteni ne kadar değil nasıl uyguladığımız daha çok önemlidir. Çünkü fazla miktardaki fondöten her zaman daha kötüdür ve kusurları daha çok öne çıkarır. Parmak ucumuzla noktalar oluşturacak şekilde fondöten ile yüzümüze dokundurmak gereklidir. Bu şekilde fondöteni eşit olarak dağıtmak daha güzel bir sonuç verecektir.

Kusursuz makyaj hileleri için pudra seçimi ve kullanımı da çok önemlidir. Pudralı bir ciltte makyaj dağılmaz ve daha canlı bir görünüm sağlanırken hafif şekilde kullanılması daha doğru olacaktır. Tüm bu makyaj hilelerinin uygulanması için cildimizin de hazır olması gereklidir. Bunun için öncelikle cildimizin tonik ve jellerle temizlenmiş olması ve gözeneklerimizin arınmış olması önemlidir. Ardından da cildimize uygulayacağımız doğru bir nemlendirici ile cildimize nem kazandırmak doğru bir adım olacaktır. Nemli bir cilde uygulanan makyajın daha parlak olduğu gözlemlenirken kusursuz bir makyaj için yüzünüze, tarzınıza ve kıyafetinize uygun bir makyaj stili seçmeniz tavsiye edilmektedir. O nedenle sadece moda olduğu için her tarz makyajı herkes kullanmamalıdır. Kişiden kişiye değişen doğru makyaj stilleri olduğu gibi herkeste geçerli olan sadece doğru makyaj hileleridir.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker