Kadına Dair Ne Varsa...

Küçük Dokunuşlarla Eski Kıyafetlerinizi Renklendirin

0

Kullanılmayan Kıyafetler

Hemen her kadının dolabına bakıldığında bir zamanla çok severek giydiği ama şu an kullanmadığı kıyafetleri görülür. Ancak o kıyafetleri gün yüzüne çıkarmanız çok kolaydır. Küçük dokunuşlarla eski kıyafetlerinizi renklendirin ve yeniden giymeye başlayın. Bunun için çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ayrıca kıyafetler için özel satılan boyaları da temin etmek işe yarar. Uzun süredir giymediğiniz beyaz renkli eteğinizi maviye boyayarak yazın keyifle kullanabilirsiniz.

Bir kurdela ya da fular yardımıyla kıyafetlerinize fiyonk detayı ekleyebilirsiniz. Siyah renkli bir kazağın üzerine yapacağınız sarı ya da kırmızı bir fiyonk hem kıyafetinize renk katar her de sizi kadınsı bir hava verir.

Dantel ve İnci Kullanın

Uzun zamandır giymediğiniz ya da çok sık giymekten sıkıldığınız gömlekleriniz olabilir. Bu eski kıyafetinizi küçük dokunuşlar sayesinde yenilemeniz mümkündür. Gömleğin yakasına farklı boyutlarda inciler dikebilirsiniz. Gömleğinizin küçük bir cep detayı varsa, bu kısmı da incelemek görüntüsünü yenileyecektir.

Gömlek ve bluzlarınızın kollarına şeritler halinde danteller ekleyebilirsiniz. Şerit halinde dantel modelleri istenilen enlerde tuhafiyelerde satılmaktadır. İnce triko hırkalarınızı yenileme imkanınız vardır. Dantel ile eski kıyafetlerinizi renklendirin bunu yapmak için hırkanızın sırt kısmını kesin. Kestiğiniz alana dantel dikin. Böylelikle hırkanız yeni bir modele kavuşmuş olur. Tişört gibi günlük kıyafetlerinizin yaka ve kol kısımlarını keserek de çeşitli kendinize özgü modeller tasarlayabilirsiniz.

Baskı Ve Pullarla Arkadaş Olun

Kıyafetleri renklendirmenin en bilinen yollarından biri de pullar kullanmaktır. Pul ve payetler elbiselere ışıl ışıl bir görüntü kazandırır. Koyu renk kıyafetlere ışıltı katmanın en güzel yoludur. Kahverengi bir kazak ya da tuniğinizi uzun zamandır giymiyor olabilirsiniz. Üzerine parlak gri ya da pembe pul ile istenilen şekilde pul dikin.

Kıyafetler için özel baskı sistemleri vardır. Bu sistemler çocukluğumuzda kullandığımız patates baskı mantıkı ile tasarlanmıştır. Ev ortamında bu baskıları yapmak mümkündür. Arzu edilen desene sahip baskı modeli alınarak uygulamanız yeterli olur. Küçük dokunuşlarla kıyafet renklendirme için arma kullanmak da mümkündür. Çiçek, kalp, gemici temalı birçok farklı modelde armalar vardır. Kıyafetlerin dirsek ve diz bölümlerine bu armalar dikilebilir.

Diğer içeriklerimize de bakabilirsiniz: En Şık Zincirli Trend Çanta Modelleri – Kadın Güncel – Moda (kadinguncel.com)

Gece Ziyareti İçin Sırt Çantası Kombin Önerileri

Gece ziyareti için sırt çantaları, günümüzde küçük-büyük, erkek- kadın demeden her yaşa ve kişiye hitap eden sırt çantaların geniş kullanım alanlarında sağladığı avantajlarla da oldukça kullanılmaktadır. Böylelikle hem kolaylık sağlayan hem de şıklık katan bir aksesuar haline gelmektedir.

Şık Sırt Çantaları

Şık sırt çantaları, günlük kullanım için üretilen çantaların aksine farklı bir kumaşa da sahip olması çantayı olduğundan daha şık ve zarif bir hale getirmektedir. Böylece daha şık günlerde ve çıkılan bir akşam yemeğinde tercih edilmesi daha isabetli olmaktadır. Akşam veya gece dışarı çıkarken şıklığınıza şıklık katmak istiyorsanız seçtiğiniz çantanın kumaşı şıklığınızı bir üst noktaya çıkaracaktır. Geçe ziyaretlerinde tercih edilen çantalarda;

  • Rengi,
  • Kumaşı,
  • Modeli
  • Askısı,

Gibi etkenlerin çantalarınızın şık görünmesinde büyük bir katkısı vardır. Seçtiğiniz çantada daha keskin bir renk kullanmak gidilecek yerde daha çok dikkat çekecektir. Bahsettiğimiz gibi kumaşının da genelde deri gibi bir kumaş olması, çantaya bir zariflik katacaktır. Normal sırt çantalarının yapısına ve boyutlarına kıyasla daha küçük boylarda tercih edilen modelleri de daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Sırt çantanızın klasik askısı yerine zincir gibi daha iddialı bir askı tercih etmek hem şık hem de özgün bir hava katacaktır.

Şık Sırt Çantası Kombinleri

Şık sırt çantası kombinleri yaparken çantaların renklerine ve modellerine dikkat etmek gerekir. Sade, tek renk ve küçük bir sırt çantası kullanırken giyilen kareli bir gömlek ya da tek renk bir kaban veya montun üstüne takılan desenli ve canlı renkli bir çanta sizi ferahlatacaktır.

  • Renkli çantalar kullanırken düz renk kaban veya montlar,
  • Tek renk bir çanta kullanırken de kareli veya herhangi deseni olan bir gömlek,
  • Değişik desenli ve canlı renk montlar ve kazaklar,

Gibi her türlü kombine uyan çantalar bulmak mümkündür. Çantalar böylelikle her kombinde kullanılabilir olup her şekilde uyum sağlayacaktır. Bu yüzden de en çok kullanılan eşyalar arasındadır. Küçük-büyük her yaşa hitap ettiği ve her kullanıma uygun olduğu için üretim talebi oldukça fazla olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.