Zayıflama Yöntemleri

Kolay Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme arzusundayız. Diyetlerden bıktık artık. Ne yapsak olmuyor, değil mi? Kilo Verme Yöntemleri konulu bu yazı sizler için. Umarız faydalı olur.

Acıktığınız Zamanlarda Yiyin

Kolay kilo vermek istiyorsanız düşüncelerinizin kandırıldığında değil, bedeninizin ihtiyacı olduğunda beslenin.

Sadece acıktığınızda yemek yiyin. Bedeninize acıktım uyarısı geldiğinde, bedeninizin ihtiyacı kadar beslenin.

Kendinizi asla aç bırakmayın. Çok acıktığınızda çok yemek istersiniz, tokluk hissi zihninize çok geç ulaşır.

Acıktığınızda az yersiniz ve doyarsınız.

 

İstediğiniz Her şeyi Yiyebilirsiniz

Bedeniniz mucizevi bir şekilde her enerjiyi, ihtiyacı olan yaşam enerjisine çevirir. Bedeninizin ihtiyacı olduğunu hissettiğinizde her şeyi yemekte özgürsünüz. Dünyada ideal bedene sahip olan bir insan neyi yiyorsa siz de onu rahat bir şekilde yemekte serbestsiniz.

Size kilo aldıran şey yedikleriniz değil, o yiyeceklerin miktarıdır. Kilo almanın en büyük nedeni aşırı beslenmedir. Önemli olan neyi yediğiniz değil, ne kadar yediğinizdir. Kolay kilo vermek istiyorsanız çeşitlere yasak koymamalısınız, tam tersine arttırmalısınız. Beslenme çeşidini kısıtlayıp yasakları artırırsanız zihin haritanızda beslenmeye olan ilgiyi de arttırmış olursunuz.

Tek Öğünde, Tek Çeşitle ve Yumruğunuz Kadar Beslenin

Aklınızdan çıkarmayın! Midenizin büyüklüğü, yumruğunuzun büyüklüğü kadardır. Gün içerisinde ortalama olarak iki saatte bir yemek yiyebilirsiniz. Her öğünde tek çeşitle beslenebilir, bir sonraki öğün de başka bir tek bir çeşitle beslenebilirseniz kolay kilo verebilirsiniz. Acıktığınızda tekrar yemek yiyebilirsiniz. Bu şekilde beslenme midenizin sağlığı ve zayıflamanız için ideal olacaktır. Böylelikle yaşamınızda hiçbir şeyi yasaklamamış ve midenizi de yormamış olacaksınız. Üstelik çok kısa bir zamanda doğal beslenme ve hareket düzeninizi dengelemiş ve kilo vermeye hatta kolay kilo vermeye başlamış olacaksınız.

 

Niyetiniz Olumlu Yönde Olsun

Kolay kilo vermenin en kolay yolu niyetinizi olumlu yönde değiştirmektir. Sağlıklı ya da sağlıksız yiyecekler yoktur. Sadece yiyecekler vardır. Niyetiniz yemiş olduğunuz yiyeceklerin sizin için sağlıklı ya da sağlıksız olmasını belirlemiş olur.

Aslında tüm yiyecekler masumdur şeklindeki niyetiniz o yiyeceklerin bedeninizdeki etkisini oluşturmuş olur. Yiyecekler sudan oluşur, sizde % 75 sudan oluşuyorsunuz. Siz yediklerinize sürekli yıkıcı, eleştirel niyet yüklerseniz, bedeninizde onun gerçekleşmesini sağlamış olursunuz.

Yiyeceklere niyet yüklememelisiniz! Mutlaka bir niyet yüklemek gerektiğine inanıyorsanız yapıcı niyetler yüklemelisiniz.

Güven ve değer niyetleri ile yediğiniz besinler yarın size kan, hücre, kemik, sağlıklı beden ve ideal beden olarak geri dönecektir.

Farkındalık İle Yemek Yemelisiniz

Kolay kilo vermek isteyenler dikkat! Beslenirken zihniniz ve bedeniniz farklı yerlerde olmamalı. Beden ve zihninizi yediklerinize odaklayın. Yediklerini koklayın, dokunun, ağır ağır yiyerek lezzetini hissedin. Yediklerini gözünle göremez, diline tadamaz, elinle dokunamazsanız zihniniz yemek yediğinizi fark edemez ve yedikleriniz size olumlu dönüş yapmakta zorlanmış olur. Kolay kilo vermek istiyorsanız televizyon izlerken ya da zihniniz farklı şeylerle meşgulken yemek yememelisiniz, bu şekilde bedeninizden gelen tokluk sinyalini fark edemezsiniz. Zihin zaten yediğini görmediği için yediklerinizin miktarını algılayamaz. Üstelik zihin doyma hissini bilemediği için, kilo almış olursunuz. Kısacası diyet yapmadan zayıflama yöntemlerinden bahsetmiş olduk.

Kolay Kilo Verme Yöntemleri ile ilgili bu yazımızda umarız sizi isteğiniz şekilde bilgilendirmişizdir. Bu yöntemlere dikkat ederek kolay kilo verme ile ilgili büyük bir adım atacağınıza inanıyoruz.

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker