Kadına Dair Ne Varsa...

Kış Formunu Korumaya Yardımcı 5 Mucizevi Besin

0

Formda kalmak yaz aylarında daha kolayken kış aylarında imkansız bir hal alıyor. Evlere kapandığımız, hiç hareket etmediğimiz bu dönemde doğru yiyecekleri seçerek fit kalmak bir nebze mümkündür. Sadece bu yiyeceklere bal bağlamayarak hareket etmeli ve bol sıvı tüketimini de aksatmamalısınız.

Belli başlı fit kalmaya yardımcı besinlerden biri acı biberdir. Özellikle taze bibierlerin acı olanları metabolizmanızı hızlandırarak sizleri forma sokacaktır. Özellikle bağırsak hareketleri üzerine çalışan bu besin ile klaylıkla kilo verebilirsiniz.


Çerezler Kontrollü Tüketilmezse Sorun Olabilir

Bir diğer besin turunçgillerdir. Bunların içeriğinde bulunan etken maddeler ve diğer bileşenler ile formda kalmak çok kolay olacaktır. Bir diğer forma sokan besin grubu yeşilliklerin tümüdür. Çok geç acıktıran ve içeriğindeki su miktarı ile su takviyesine de yardımcı olan yeşillikleri tercih edebilirsiniz.

Yulaf fit olmak ve kalmak isteyenlerin vazgeçilmez besinidir. Yulafı yağsız süttle harmanlayarak kolayca kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Formda kalmak çerezler yardımıyla da mümkündür. Ancak yağ ayarına dikkat edilmeli ve ölçülü yenmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.