Kadına Dair Ne Varsa...

Kış Diyeti Önerileri

0

Kış mevsimi sürekli kapalı alanlarda olunması, uzun geçen gecelerde yenilen abur cuburlar istenmeyen kiloların alınmasına neden olur. Bunu yaşamamak için ise kış diyeti önerileri veriyor ve bunları uyguladığınız takdirde ise kışı kilo almadan geçirmenizin mümkün olduğunu bilmelisiniz. Alınmış fazla kilolar varsa da bunları kışa uygun bir diyet ile vermek de mümkün ol

Kış Diyeti Önerileri

  • Kış mevsiminde kilo alınmasına en büyük neden suyun daha çok içilmesi ve onun yerini dolduracak olan yiyeceklerin yenmesidir. Bunun olmaması için içmeyi unutmamalısınız. Tıpkı yaz mevsiminde olduğu gibi her gün en az iki litre su tüketilmesi gerekir. Suyun içine birkaç dilim limon, salatalık koyulduğunda antioksidan etkisinin yanında tok tutuyor olması ile de açlık hissedilmeyecektir.

  • Sebze ve meyve tüketimini arttırın biraz kilo aldığınızı düşünüyor ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız günde en az dört porsiyon sebze tüketin. Sebzeleri çiğ ya da buharda pişirilmiş olarak yemek kalori alımını önleyecektir. Bunun yanında kış diyeti yaparken yiyeceğiniz lifli sebzeler tok tutacaktır.

  • Yeşil çay için yeşil çayın metabolizmayı hızlandıran etkisi ile günde birkaç bardak içilmesi halinde yağ yakımı hızlanacaktır. Aynı zamanda antioksidan etkisi ile yaşlanma etkilerinin de azalması kış mevsiminde geçirilen, nezle, grip gibi hastalıklara yakalanmayı ya da yakalanıldığı takdirde de daha hafif geçirilmesini sağlayacaktır.

  • Uzun geçen gecelerde abur cubur yemeyin. Erken yenen akşam yemeğinin ardından uzun süren gecelerde acıkmamak mümkün mü diyorsanız abur cubur yemek yerine bir porsiyon meyve ya da yoğurt yiyebilirsiniz. Özellikle yoğurt aynı zamanda uyku verici özelliği ile rahatça uykuya dalmanıza da yardımcı olacaktır.

  • Kış mevsiminde kapalı alanlarda daha çok oluyoruz ve buralarda da hazır yiyecekler tüketiliyor. Buna bir dur demelisiniz ve dışarıda hazır yemekler yerine evinizde kendinizin hazırladığı az kalorili ve sağlıklı besinleri tüketmelisiniz.
  • Sabahları kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin. Kahvaltı enerji dolu bir gün için çok gereklidir. Kahvaltıyı da yine diyetisyenlerin önerisi kapsamında hazırlamalı ve ekmeği kepekli ya da tam buğday ekmeği olacak şekilde tüketmelisiniz. Kış diyeti yaparken sporu ve egzersizi de ihmal etmemelisiniz.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz: Ana Sayfa – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları Ev Dekorasyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.