DiyetZayıflama Yöntemleri

Kilo Vermek İstiyorum Dediğinizi Duyar Gibiyiz!

Yaşadığımız yüzyılın ciddi sorunlarından biri olan obezite, kilo vermek istiyorum diyenlerin sayısını bir hayli artırmıştır. Vücudumuzda bulunan yağ oranı bizim kilo verip vermememiz gerektiğini belirler. Erkeklerde yağ oranı yüzde 25’ i geçtiğinde kilo, problem olarak görülür.

Kadınlar da ise bu oran yüzde 30’ dur. Bu oranlara sahip olanlar şişman olarak kabul edilir ve en kısa zamanda kilolarını dengelemeleri tavsiye edilir. Fazla kilolardan kurtulmak hem sağlık için hem de güzel görünmek için çok önemlidir. Vücudumuzda bulunan fazla yağlar bizim bazı hastalıklara maruz kalmamıza yol açar.

Bir insanın vücudunda yağ oranı çok ise bu oranı düşürmelidir. Aksi halde bu duruma müdahale etmezse, bu yağ damar tıkanıklıklarına yol açabilir. Damar tıkanıklığı ise kimsenin istemediği bir durumdur çünkü bütün organlarımızı etkiler ve ameliyat gerektiren bir durumdur. Kadınlar kilolarına dikkat etmezse ve obezite seviyesine gelmişse bu duruma müdahale etmediği sürece rahim içi yağlanma riski artar. Bu durumda kısırlığa kadar gidebilir.

Buradaki anlattığımız hastalıklar, müdahale etmediğimiz fazla kiloların bizlere yapacağı en son darbedir. Benim 5 kilo fazlam var hastalanır mıyım diye düşünmeyin. Bu sizi strese sokar. Eğer beş kilo fazlanız varsa çok şanslısınız. Bir diyet programı ile istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Burada önemli olan kilo vermek istiyorum dedikten sonra işe koyulmaktır. Siz fazla kilolarınızı önemsemedikçe onlar artacak ve ileri yaşlarda sizler için daha büyük sorunlara yol açacaktır.

Kilo vermek istiyorum diyerek bir diyet programı seçip bu yolda azimle yürüyenler istedikleri sonucu kolaylıkla almaktadır. Evet, kilo vermek çok kolay bir iş değildir. Ancak çok zor da değildir. Diyet programında yapılan bazı hatalar sonucu kilo vermekte güçlük çekebilirsiniz. Bu yüzden diyet programının işe yaramadığını düşünebilirsiniz. Bu durumda nerede yanlış yaptığınızı bulmanız gerekli. Bulduğunuz yanlışı düzelttiğinizde artık sizde kilo vermeye başlayacaksınız. Yapılan en büyük yanlış, diyet programlarında yağ kullanmayı azaltın denmesi üzerine sadece yemek yaparken kullandığımız yağı azaltmamız.

Hâlbuki birçok gıda da yağ bulunmaktadır. Salata soslarında, peynirde, sütte veya yediğimiz kuruyemişte. Günlük yağ ihtiyacınızı hesaplarken bu besinleri göz ardı etmek kilo verme çalışmamızı baltalayacaktır.

Her zaman tavsiye edildiği gibi spor yapmak için harcadığınız eforda da bir ayarlama yapmanız gerekmektedir. Eğer ben hemen kilo vermek istiyorum diyerek haftada 5 ve ya 6 günü spor yaparsanız bu çalışma sadece vücudunuzu yorar. Bunun yerine gün aşırı olacak şekilde haftada 3 en fazla 4 gün 1 saatlik spor yapmanız sizler için yeterli olacaktır. Kilo vermek istiyorum cümlesini kurduğunuz an artık eski alışkanlıklarınızı bir köşeye bırakın ve sağlıklı yaşamın tadını çıkarın.

Tags

Related Articles

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker