Dekorasyon

Keyifli Balkon Tasarımları

Keyifli Balkon Tasarımları

Evinizde geniş bir balkon ya da teras var ise alanı kullanmak için farklı dekorasyon fikirleriniz olabilir. Genellikle kışın kullanmak için de cam ile kapatılan balkon ve teraslar yazın kullanımınızı kısıtlayıcı bir hal alabilir. Bu yüzden açılır kapanır şekilde balkon ve terasınızı cam ile kapatmanız daha kolay olacaktır. Geniş balkon ya da terası olan evlerde farklı dekorasyonlar yaparak daha kullanışlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Geniş teraslarda her zaman saksı çiçekler, sallanan sandalyeler ya da büyük barbekü alanı bulunmaktadır. Bunun yerine terasın genişliğine göre alanları bölmenizde fayda var. Barbekü kısmına yerleştireceğiniz küçük masa ve sandalyeler diğer alanlarında kullanılmasını sağlayacaktır. Ayrı bir alanda da küçük saksılarda rengarenk çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz.

 

Yaz aylarında tercih edilen balkon ve teraslar daha rahat oturma alanı yapmak için hasır mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bahçe havası verebilmek için de mutlaka çiçeklere yer vermelisiniz. Terası olan evlerde yükseklik olacağından etrafta rahatsız edici herhangi bir durum ile karşılaşmazsınız. Teras ve balkona yaptıracağınız açılır kapanır pencereler kış aylarında da alanı kullanmanızı sağlayabilir.

Geniş balkon ve teraslarda en çok tercih edilen sallanan salıncakları tek bir köşeye yerleştirerek kullanabilirsiniz. Çocukların daha rahat oynayabilmesi için küçük bir alanı da onlara ayırarak keyifle oynamalarını sağlayabilirsiniz.

Bahçe mobilyalarını teraslarda da tercih ederek farklı dekorasyon fikirleri üretebilirsiniz. Geniş ve gösterişli teraslar evinizin keyif verici alanı olabilir. Teraslarda çok büyük mobilyalar yerine daha kullanışlı küçük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Bahçe mobilyalarının da tercih edildiği bu alanları kendi zevkinize göre dizayn ederek kullanabilirsiniz.

Çiçekler her evde rengarenk oluşundan dolayı çok şirin bir alanın oluşmasını sağlar. Teras ya da balkonda da çiçeklerin renklerinden faydalanabilirsiniz. Her renk çiçek teras ve balkonunuzun kenarlarında şık bir alan elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca aydınlatmayı biraz daha loş tercih edebilirsiniz. Teras ve balkonlarda son yıllarda tercih edilen minik süs havuzları da dekorasyonda şık bir görüntü elde edilmesine sağlamaktadır. Keyifli yaz akşamları için balkon ya da terasınızın tüm dekorasyonunu kendi isteğinize göre de dekore edebilirsiniz.

Tags

Related Articles

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker