Kadına Dair Ne Varsa...

Keratin Bakımı Nasıl Yaptırılır ?

0

Keratin bakımı nasıl yapılır sorusu en çok sorulan sorulardan bir tanesi. Brezilya fönü diye nam salmış bir işlem olan keratin bakımı popülaritesini gün geçtikçe arttırmaktadır. Uzman stilistler 3 ay kadar kısa bir sürede yönetilmez, dalgalı ve kıvırcık saçları pürüzsüz ve daha parlak hale getirebileceklerini söylüyorlar. Diğer ismi keratin yüklemesi olan bu işlemi ister kuaförde isterseniz evinizde uygulayabilirsiniz.

Saçlarımızın en önemli maddelerinden biri de keratin proteinidir. Saçlarımızın bu protein seviyesi düştüğü zaman saçlarımız sağlını yitirebilir. Keratin bakımı saçlarınız için çok faydalı olsa da yanlış ürünlerin ve yanlış yapılan işlemlerin sonucunda faydadan çok zarar olarak görebilirsiniz.


Bu Bakım Uygun mudur?

Keratin bakımı nasıl yapılır sorusuna vereceğimiz cevap kuaförde yaptırmayıp evde yaparsanız hem bütçeniz hem de zaman açışınızdan maddi manevi kaybı daha aza indirgersiniz. Öncelikle doğal olan ev tipi keratin bakım setlerinden edinmelisiniz. Öncelikle saçlarınızı organik olan keratin şampuanıyla yıkamalısınız. Ardından kuruyan saçınıza satın almış olduğunuz keratin ürününü iyice yedirmelisiniz. Sonrasında ise tekrar kurutulup ılık ve bol suyla durulamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.