Kadına Dair Ne Varsa...

Karantinada Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak 5 Öneri

0

Covid 19 hastalığının bir pandemiye dönüşmesinin ardından tüm dünya ile birlikte bizlerde evlere kapanıp kaldık. Kısa bir sürede bitmesi gereken bu günler ise bir yıla yakın zamandır devam ediyor. Bu durum ile insanları depresyona ve karamsarlığa da sürükleyebiliyor. Karantinada mutlu hissetmenizi sağlayacak 5 öneri ile bu günleri çok daha kolay bir şekilde geçirmeniz mümkün olur. Aşı çalışmalarının artık son noktaya geldiği bugünlerde bir süre daha karantinada kalmaya devam edilecek gibi görünüyor. Önerilerimizi değerlendirdiğinizde ise bu günleri psikolojik olarak olumsuz etkilenmeden atlatmanız mümkün olacaktır.

corona aşı

Karantinada mutlu hissetmenizi sağlayacak 5 öneri

  • Bahçeniz varsa toprakla uğraşın, toprağın insanda ki negatif enerjiyi nasıl aldığını göreceksiniz. Bahçeniz yoksa da balkonda saksılar içinde bitki yetiştirin. Karantinada olan kişiler adeta balkonlarını bir seraya çevirmiş ve burada çiçeklerin yanında organik sebzelerde üretmeye başlamışlardır. Bu bitkilerle uğraşırken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız. Ektiğiniz ve ilgilendiğiniz bitkilerin büyümesi ile de kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz.

bahçe işleri

  • Düzenli olarak egzersiz yapmaya başlayın. Bu şekilde sürekli evde olmanın ve bir şeyler yemenin getirdiği fazla kilolardan da kurtulmuş olursunuz. Egzersizi doğru şekilde yapabilmeniz için internette pek çok program bulunuyor bunları takip edebilirsiniz. Ya da yaptığı egzersizler ile her zaman fit ve sağlıklı olan ünlülerin videolarını da izleyebilirsiniz. Bu videoları izlemek egzersiz yapma konusunda sizi motive edecektir.

evde egzersiz

  • Karantinada mutlu hissetmek için mutfağa girin. Burada en iyi bildiğiniz yemekleri yapmakla yetinmeyin. Yeni tarifleri de deneyin bir kez başarısız olursanız da pes etmeyin ve tekrar deneyin ve yaptığınız yemekleri de aileniz ile birlikte yerken yapacağınız sohbetlerin size çok iyi geleceğinden emin olmalısınız.

yemek yapmak

  • Kitap okuyun, kitap okuma alışkanlığınız yoksa bile bu dönem bu alışkanlığı kazanmak için en iyi zaman. İlginizi çeken konularda olan bir kitap ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Disiplinli bir şekilde her gün belirlediğiniz kadar sayfa kitap okumak size çok iyi gelecektir.

kitap okuma

  • Son dönemlerde düzenlenen online kurslara katılın. Bunların bir çoğunun ücretsiz olması ile karantina da yeni şeyler öğrenebilir ve belki de yeni bir sertifika sahibi olabilirsiniz.

Diğer sitemize de göz atabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.