Kadına Dair Ne Varsa...

Kalorisiz 5 Kek Önerisi

0

Kek önerisi isteyen herkesin aklında kalori cetveli hemen belirmektedir. Ancak belli kurallara uyulduğunda kalorisiz kekler elde edilebilir burada mutfak kuralları iyi bilinmelidir. Hangi besin neyin yerine kullanılır bildiğinizde az malzemeden çeşitli ve doyurucu kekler ortaya çıkartabilirsiniz. İlk önerimiz un yerine yulaf konulan kekler yapmaktır. Un olmadığı için pişirme derdi  ve kabarma derdi de olmayacaktır.

İstediğiniz kadar büyütebilirsiniz yapabilirsiniz kekinizi, sınır yok. Burada dikkat etmeniz gereken yulaf miktarı normal kullanılan un miktarından fazla olmalıdır. Çünkü yulaf çok miktarda sıvı emer, tersi bir durumda kuru bir kek karşınıza çıkabilir.


Petibörlü Patalar ile Eski Zamanları Yaşayabilirsiniz

Bir diğer öneri petibör bisküviden kek yapmaktır. Burada un yerine petibör kullanılır ve kek önerisi içinde ev lezzetlerine benzeyen tek kek bu diyebiliriz. Sütü normal ayarından biraz az koyarsanız daha dilimli kekiniz olur. Şekersiz jöleden yapacağınız kek de çok farklı olacaktır.

Yapmanız gereken jöle içine meyve koymak ve dondurup en son dilimlemektir. Yumurta kullanmadan yapacağınız petibörlü kekte bal tutucu özelliğe sahip olacaktır. Kek önerisi içinde en fit olanı ise glutensiz ürünlerin kullanıldığı ve temel tarife uyulan kek tarifidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.