Moda

Kadın Giyimde 2017 Kış Modası

Kadın Giyimde 2017 Kış Modası

Her yıl yenilenen yaz kış modası konusunda özellikle kadınlar  dikkatli davranmaktadırlar. Modaya ayak uydurarak giyim tarzını ve dolabını yenileyen kadınlar 2017 yılında da farklı giyim tarzlarını bir araya getirmeye çalışmaktadır.

2017 yılında daha çok 80′ li yılların giyim modası tercih edilmeye başlanmıştır. Yaz kreasyonlarını baharda tanıtan modacılar en çok kalem etek modelleri ve rahat kesimli kıyafetleri tercih etmişlerdir. Kış aylarında ise yine 80′ li yılların esintileri hakim olmaya çalışılmıştır.

Eskiye göre renklerin daha fazla kullanılması modada sabit renklerin talep görmesini arttırmıştır. Özellikle geçen yıldan beri kadınların giyim alışverişinde en çok dikkat ettiği ve tercih ettiği renklere bakıldığında kahve tonları ilgi odağı olmuştur. Bu yıl kış modasında kadınlar etnik parçalara da yer veremeye çalışmaktadır. Yöresel kıyafetlerin daha modern ve günlük hayatta uyum sağlayacak olan parçaları seçtiği görülmektedir. Sade ve şık parçalar ile abartıya kaçmadan modayı takip etmeye çalışmaktadırlar.

Kadınların moda tutkusu her yıl farklı parçalar için değişiklik göstermektedir. Bu yıl daha çok sade ve eskiye yönelik olan moda tutkusu ileriki yıllarda da bir süre kullanılacak gibi görünmektedir. Eskiden tercih edilen ekoseli kumaşlar bu yıl 2017 yılı kış modasında da yerini almayı başarmıştır. Özellikle diz altı elbise ve etekler çok fazla ilgi görmeye başlamıştır.

80′ li yılların modası son iki yıldır sürekli gündemde olmasından dolayı 2017 kadın giyimde de etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca tesettür giyimde de bir çok parça eski yıllarda olan modayı kullanılarak yeni koleksiyonlarını oluşturmaktadır. Kadın giyim her yıl farklı moda akınları ile dikkat çekici parçaları bir araya getirmektedir. Hem zevkli hem de döneme uygun giyinilmesi kadınların giyimde renk tercihini de belirleyici olabilmektedir. Çok fazla karışık renkler yerine sade ve şık renkleri tercih ederek güzel kombinlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. 2017 kadın giyim modası bir süre daha popülerliğini sürdüreceğe benziyor ve bu süreçte farklı tarzların ortaya çıkması da beklenmektedir. Uyumlu kombinler daha fazla ilgi odağı olmaktadır.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. 2017 kış modasına uyamadık 2018 in kine uymak ümidiyle 🙂 kahve tonu kıyafetler iyidi ama 2017 de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker