Kadına Dair Ne Varsa...

Işıl Işıl Cilde Sahip Olmanızı Sağlayacak 5 Maske Önerisi

0

Genel olarak tüm kadınlar cildi ışıl ışıl olsun güzel ve pürüzsüz görünsün ister ve bu cilde sahip olmak için sadece gerekli maskeleri yapmanız oldukça yeterli olacaktır. Işıl ışıl cilde sahip olmanızı sağlayacak 5 maske önerisi vardır ve bu maskeler oldukça etkilidir. Cildinize zarar vermeden, cildinizi nemlendirerek, cildinizi daha ışıltılı ve pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlamaktadır.

Bu maskeler yüzünüzü daha bakımlı, canlı ve parlak görünmesine de katkı sağlamaktadır. Evinizde yer alan aleovera bitkisinin özü yani içindeki sıvı cildinizin yenilenmesine, cildinizin daha parlak görünüme sahip olmasına ve ışıltılı durmasına yardımcı olur.


Işıl ışıl cilde sahip olmanızı sağlayacak 5 maske önerisi; yeşil toz kil maskesini suyla ıslatarak kremsi bir kıvama getirip bu kremi yüzünüze sürmeniz yüzünüzde ışıltı. Bebeksi bir yapıya sahip olmasına olanak sağlar. Haftada en az 1 defa yapacağınız yüz maskesi cildinizi şımartıp yenilemeye yardımcı olur.

Genel olarak çoğu kişi kahve içmeyi sever kimisi fal bakar kimisi yüzüne maske yapar. Kahve telvesini yüzünüze uygulamanız cildinizi parlatır aynı zamanda dokunduğunuzda yumuşak ve pürüzsüz bir hale gelmiş olur. Kahvenin yumuşatıcı, yenileyici ve temizleyici etkisi olduğu için bu maske hem kolaylıkla yapılır hem de cildinizi yenileyip ışıltılı bir görünüm elde etmenizi sağlar.


Yoğurdun kalsiyum ve yağ bakımından zengin olduğu bilinmektedir bu sayede yoğurdu yüzünüze, cildinize maske biçiminde sürerek cildinizi ışıltılı ve nemli bir görünüme getirmeniz aslında kolayca mümkün. Yoğurt cildinizi pürüzsüz bir duruma getirerek kendinizi daha da iyi hissetmenize olanak sağlar.

Yumurtanın beyazı hem siyah noktalarda etkili hem de cildinizin renk tonlamasında oldukça önemli bir rol oynar. Yumurtanın beyazı cildinizdeki kirli görünümü yok ederek daha ışıltılı, pürüzsüz ve temiz bir görünüme bürünmesine sebep olur. Yapacağınız bu maskelerin cildinize herhangi bir zararı olmadan cildinizi derinlemesine temizler ve daha ışıltılı ciltlere ulaşmanıza fayda sağlar.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz: Ana Sayfa – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları Ev Dekorasyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.