İlişkiler

İlişkilerde Birlikte Vakit Geçirme

Çiftler beraber vakit geçirirken çoğu zaman planlı bir şekilde hareket edebilmektedirler. İlişkilerin daha canlı tutulması için birlikte zaman geçirilirken plan yapılmaması geçirilen zamanın daha keyifli olmasına yardımcı olabilir. Birbirine vakit ayırırken klasik zaman geçirmek yerine farklı aktivitelerde yer almak çiftlerin birbirini daha yakından tanımasına da yardımcı olabilir.

Beraber edinilen hobiler ve beraber geçirilen zamanı keyifli hale getirmek için ortak kararlar almak birlikte vakit geçirmeyi daha farklı kılabilmektedir.

Birbirinize Zaman Ayırmak İlişkiyi Güçlendirir

Günlük hayatın koşuşturmasından ilişkiye zaman ayırmak çiftlerin birbirine olan değerlerini hissetmelerini sağlayacaktır. Her zaman bir tarafın istediğinin yapılması diğer tarafın kırılmasına ve birlikte zaman geçirmek istememesine sebep olabilir. Bu yüzden çiftlerin beraber vakit geçirerek her iki tarafında hoşlandığı şeyleri beraber yapması birbirleri hakkında da bilgi sahibi olmalarına yardımcı olabilir. Ortak bir hobi edinerek beraber geçirilen zamanın verimli geçirilmesi sağlanabilir.

Daha hareketli ve yorucu aktiviteler yapılması ilişki de birbirilerine ne kadar destek olacaklarını gösterecektir. Çeşitli organizasyon şirketlerinde arkadaşlarla beraber yapılan bir çok etkinlikler bulunmaktadır. Beraber bunlara katılarak da zaman geçirilebilir. İlişkilerde her iki tarafın birbirine zaman ayırarak birlikte ortak çalışmalar yapması ilişkinin daha kuvvetli olmasına yardımcı olacaktır.

Ortak Hobi Edinmek İlişkiyi Güçlendirir

Uzmanlara göre çiftler ortak hobi edinmesi birlikte fikir alışverişi yapmalarını ve tepkilerinin nasıl olduğu hakkında birbirlerini tanıma şansı vermektedir. Çoğu ilişkide birlikte yapılan hobi ya da aktiviteler çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır. Puzzle yapmak, maket tasarlamak, birlikte bahçe işleri ile uğraşmak, birlikte geziye çıkmak ya da farlı hobiler ile uğraşılması çiftlerin daha da yakınlaşmasına yardımcı olmaktadır.

Kadın ve erkek farklı ilgi alanlarına yöneldiği için her iki tarafında ortak olarak bir şeyler yapmak istemesi her iki tarafın ortak ilgisinin bulunmasına yardımcı olacaktır. İlişkide birlikte zaman geçirmek ve ortak bir şeylerin ortaya koyulması ilişkinin ilerleyen dönemlerinde de çiftlere yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra her iki tarafın edindiği ortak hobiler birlikte daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacaktır.

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Eşimle doğa sporları ortak hobimizdir, koşu yapıyoruz mesela doğal alanlarda sabahları beraber güzel vakit geçiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker