İlişkiler

İlişkilerde 3. Kişi

Bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için öncelikle iki kişinin arasında olan hiçbir şey üçüncü kişiler tarafından bilinmemesi gerekir. Evliliklerin çoğunun bitmesinin en büyük sebebi ilişkiye dışarıdan başkalarının dahil olmasıdır. Bu durum ilişki de her iki tarafı yıpratıcı olmaktadır. Eskiden büyüklerin evliliklerde yol gösterici olması evliliğin kurtarılmasında etkili olmakta iken günümüzde ilişkilerde yaşanan sorunların üçüncü kişi tarafından yönlendirilmeye çalışılması her iki tarafında zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden ilişkilerde ya da evliliklerde uzman dışında ilişkiye müdahale etmek olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Evlilik terapistlerinin en çok dikkat ettiği konulardan biri olan ilişkilerdeki üçüncü kişiler her zaman taraflardan uzak tutulmaya özen gösterilir. Kadınlar çoğu zaman ilişkilerinde yaşadıkları sorunlarda arkadaşlarına ya da ailelerine danışarak yol izlemeye çalışırlar. Fakat bu durum ilişkinin zarar görmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden bir ilişkide üçüncü kişilerin düşüncelerine göre hareket etmek kadın ve erkeğe zarar verecektir. Ayrıca tarafların üçüncü kişiler tarafından söylenen bir çok şeyi ilişkisine yansıtması ilişkiyi kopma noktasına getirebilir.

Bir sorun karşısında taraflar kendi aralarında çözüm bulmaya özen göstermelidir. İkili ilişkilerde birbirini tanıyan şahıslar herhangi bir sorunda daha çabuk çözüm bulabilmektedirler. İlişkinin temelinde herhangi üçüncü bir kişiye yer verildiğinde o ilişkinin geleceği çokta sağlıklı olmayacaktır.

Evliliklerde de üçüncü kişilere yer vermek dışarıdan evliliğe müdahale edilmesine sebep olur. Bu durum çoğu evliliklerin bitmesine ve üzücü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Daha sağlıklı ve uzun süreli ilişkilerin yaşanması için ilişkilere üçüncü kişilerin dahil olunmasına izin verilmemelidir. Uzmanlar bu konuda her iki tarafında hassas olmasına ve ilişkilerini iki kişi olarak yaşamalarına özen göstermeleri gerektiğini belirtmektedir. Böylece ilişkide meydana gelen sorunlar her iki tarafın ortak kararı ile çözüm bulmuş olacaktır. Sağlıklı bir ilişki için dışarıdan ilişkiye müdahale edecek herhangi üçüncü kişilerin söyledikleri ve yaptıklarına önem gösterilmemesi gerekir. Çiftler sorunlarını kendi aralarında çözmek istediklerinde ilişki daha uzun soluklu yaşanacaktır. Evliliklerde de bu şekilde dışarıdan üçüncü kişilerin ev içerisine dahil edilmemesi daha mutlu evliliklerin olmasına yardımcı olacaktır.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker