DiyetSağlıkZayıflama Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Düşüncesinde Olanların Bilmesi Gerekenler!

Hızlı kilo verme arzusundasınız ve bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsunuz. Bir sürü diyet programı çıkıyor karşınıza ve hangisini seçeceğinizi şaşırıyorsunuz.

Bu durumda hızlı kilo verme ile kastınızın ne olduğunu anlamanız gerekmektedir. Fazla kilolarınız var ve akşam bir yemeğe davetlisiniz.

Davete gitmeden önce mi kilo vermeniz gerek? Bu imkânsızdır. Bu yüzden fazla kilolarınızı bir anda veremeyeceğinizi anlamanız gerekmektedir. Kilolarınızı rahat ve sağlıklı bir şekilde vermek için bir diyet programına ve azme ihtiyacınız var.

Vücudumuzun çok karmaşık bir yapısı vardır. Bu yapı çok sağlam olmakla birlikte yapılan bazı küçük hatalardan dolayı bu sağlam vücudu yenik düşürebilirsiniz. Bu yüzden vücudumuzu hızlı değişimlere maruz bırakmaktan kaçınmalıyız. Hızlı kilo vermek istediğimizde, hızın bir zaman diliminde olmasını sağlamalısınız. Örneğin 4 aylık bir sürede ben şu kadar kilo vereceğim.

 

Bu hedefi koyarak bu yola adım atmanız gerek. Fazladan olan 10 kilonuzu bir haftada vermeyi aklınızdan çıkarın. Eğer gerçekten bir hafta da 10 kilo verirseniz görünüş olarak çok başarılı bir iş çıkardığınızı düşünseniz de işin aslı pek iç açıcı olmayabilir. Vücudunuzu hızlı değişimlere maruz bırakırsanız bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Hızlı kilo vermek için yola koyulup kilolarınızı da hızlı bir şekilde verdikten sonra vücudunuz ani değişikliğe halsizlik ile cevap verebilir. Bunun yanında en büyük sorunda deridir. Deriyi inceltmek yağlardan kurtulmaktan daha zor bir olaydır. Bu yüzden ani kilo kaybınızda deride sarkmalar olabilir. Daha sonra da deriyi sıklaştırmak gibi bir derdiniz olacaktır.

Sağlıklı kilo vermek için vereceğiniz kiloları aylara yaymanız gerekmektedir. Vücudunuzdaki fazla kilolarınızı düzenli ve yeterli bir şekilde verdiğinizde vücudunuz genel olarak bu kilo kaybına karşı şekillenir ve sizlere hiçbir sorun çıkarmaz.

Uzmanlar da her zaman yeterli ve düzenli bir şekilde kilo verilmesi gerektiğini söyler. Bu yüzden hızlı kilo vermek gibi bir amacınızın olmaması gerekir.

Sizin amacınız bir an önce fazla kilolardan kurtulmak olduğu için 3 veya 4 aylık bir süre fazla gelebilir.

Ben hemen şimdi kilo vermek istiyorum diyebilirsiniz. Bunu herkes ister ama kilo vermekten daha önemlisi sağlıklı yaşamaktır. Vücut sağlığımızı rayına koyamadıktan sonra isterseniz bir haftada on kilo verin. Bu sizleri mutlu etmeyecektir çünkü bu sefer de sağlığınızı yerine getirmek için uğraşacaksınız.

Sağlıklı ve en hızlı kilo verme ile kastınız, örneğin 1 hafta da 2 kilo vereceğim olmalıdır. Bu rakam gerçekten çok harikadır ve sizlerin sağlığı için en uygun olanıdır. Hızlı kilo verme isteği sizlere çok iyi bir düşünce gibi gelebilir ancak bu işlemi uygularken sağlığınızı da düşünmelisiniz.

Tags

Related Articles

4 Comments

  1. Hızlı kilo vermek isteyenler önce bu yazıyı okumalılar bence. Gerçekten güzel bir paylaşım. Teşekkürler diyet programı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker