Dekorasyon

Hangi Dekoratif Eşya Nerede Kullanılır?

Son dönemlerde bireylerin ev dekorasyonu konusunda en fazla merak ettiği konulardan biri de evin hangi kısımlarında hangi dekorasyon eşyalarının kullanımı konusudur. Bu makalemizde hem sizlere ve hem de bu konuyu merak eden bireylere detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışacağız. Bilindiği üzere ev dekorasyonunda özellikle dekoratif eşyaların özenle seçilmesi ve bununla birlikte uygun olduğu bölümlerde kullanılması oldukça önemlidir. Peki hangi dekoratif eşya nerede kullanılır? Dilerseniz bu önemli ev dekorasyonu konusu hakkında hemen bilgiler sunmaya başlayalım.

Oturma odası bölümünde;

Oturma odası kısmında ilk olarak rengarenk vazolar kullanılmalıdır. Bununla birlikte oturma gruplarına uyum sağlayabilecek duvar kağıtları da özenle seçilmeli ve bu kısımda kullanılmalıdır. Oturma odasında ayrıca tercihe göre rengarenk şamdanlar da kullanılabilir. Bununla birlikte sehpalar da mutlak olarak kullanılmalıdır.

Salon kısmında;

Evin salon bölümünde ilk olarak rengarenk vazolar veya vazo takımları kullanılabilir. Bununla birlikte rengarenk şamdan modelleri de tercihe göre kullanılabilir. Salonların daha renkli görünmesi amacıyla büyük boy ve renkli olmak kaydıyla duvar kağıtları ve tablolar kullanılabilir. Yine abajurlar ve son model oturma grupları kullanılabilir.

Mutfak kısmında ise;

Mutfak kısmında ilk olarak rengarenk çiçeklerden oluşan birkaç adet saksı kullanılabilir. Bununla birlikte mutfağında büyüklüğüne göre yemek masası takımı mutlak olarak kullanılmalıdır. Mutfak kısmında aynı zamanda rengarenk şamdanlar kullanılabilir.

Banyo kısmında ise;

Bilindiği üzere banyo bölümünde özellikle de son yıllarda en fazla tercih edilen dekorasyonlardan biri de çiçekli vazolardır. Banyoların daha hoş kokmasında oldukça etkili olan rengarenk çiçekli vazoları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte banyonuzda beyaz havlular yerine rengarenk havluları tercih edebilirsiniz. Bu sayede banyolarınız daha renkli bir görünüme sahip olacaktır.

Lavabo kısmında ise;

Lavabo kısmında ise beyaz sabunlar yerine rengarenk kokulu sabunları ve sıvı sabunları kullanabilirsiniz. Ayrıca tercihinize göre renkli aksesuarlı lavabo aynalarını da kullanabilirsiniz.

Balkon kısmında ise;

Evinizin balkon bölümünde ise rengarenk minderleri ve küçük boy katlanabilir masa ve sandalyeleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte balkonunuzda küçük boy bir televizyon bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte balkonunuzun daha renkli görünmesi amacıyla birden fazla saksılı ve rengarenk çiçekleri bulundurabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker