Kadına Dair Ne Varsa...

Güneş lekelerine elma sirkesi çözümü

0

Güneş lekelerine elma sirkesi çözümü gibi çare olacak birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak hiçbirisi kesin çözüm vermemektedir. Ciltteki lekelerin tedavi edilmesi süreci oldukça uzun bir süreç olmaktadır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz mutlaka doktorunuza danışınız. Bununla birlikte nasıl bir cilt yapısına sahip olduğunuzu bilmek çok önemlidir. Sirkenin birçok faydasının olduğu bilinmektedir.

Evlerin temizliğinden yemeklerimize salatalarımıza beslenmeler için sağladığı faydalardan pek çok şey saymak mümkündür. Elma sirkesi ciltteki lekelerin günden güne açılmasına da yardımcı olmaktadır. Uygulama açısından da çok kolaydır. Elma sirkesi, bir pamuk yardımıyla tonik gibi cilde uygulanmalıdır. Özellikle lekelerin olduğu yerlere çok az miktarda uygulanmalıdır. Gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir.


Güneş lekeleri için doğal çözümler

Elma sirkesi kadar etkili bir diğer yöntem ise limon suyudur. Limon içerisinde bulundurduğu sitrik asit sayesinde ciltten ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Uygulama açısından da çok kolaydır. Yine tonik gibi uygulanan limon suyu cilt lekelerinizin açılmasına yardımcı olacaktır. Pamuk topları sayesinde limon suyunu cildinizdeki lekelerin üzerine uygulayın ardından kurumasını bekleyiniz.

Kuruduktan sonra ılık su ile cildinizi temizleyiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz limon suyu yerine elma sirkesi tercih etmelisiniz. Güneş lekelerine elma sirkesi çözümü kullanılabileceği gibi aynı zamanda elma sirkesi cilt ve hatta kuru ciltler için oldukça sağlıklı bir yapıda bulunmaktadır.

Doğal Çözümler ve Cilt Tipleri


Güneş lekelerine elma sirkesi çözümü konusunda yarar elde edilmek isteniyorsa ilk olarak şu bilinmelidir ki, bu tip doğal ürünler uzun süreli kullanımda etkilerini gösterecektir ve yarar sağlayacaktır. Güneş lekeleri bilhassa doğum lekeleri ile birleştiğinde ciddi anlamda rahatsız edeceği için kişiler kimyasal çözümler bulabilmektedir.

Çoğunlukla kimyasallar cilt tiplerine çok uygun olmamakla birlikte zarar da verebilmektedir. Ve zaman içinde bu kremlerin etkilerinden kişiler mutlu olamamaktadır. Doğal çözümler uzun süren ve sabır isteyen tedavi yöntemleri olması sebebiyle, kişilerin odaklanarak Güneş lekelerine elma sirkesi çözüm tekniğini uyguluyor olmaları gerekmektedir. Hemen hemen her cilt tipine uyumlu olan elma sirkesi birçok konuda şifa kaynağı olma özelliğini elinde tutabilmektedir.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz: Ana Sayfa – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları Ev Dekorasyon

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.