Kadına Dair Ne Varsa...

Gözaltı Halkalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

0

Aşırı yorgunluk, uykusuzluk ya da alerjik durumlarda gözaltı halkalarınız ortaya çıkabilir. Gözaltı halkalarından nasıl kurtulabilirsiniz? Yüzünüzü sıcak su ile yıkamak sizin göz halkalarınızı daha belirgin hale getirir bu sebeple göz halkalarınızın geçmesi ve belirgin hale gelmemesi için yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız gerekir.

Göz çevrenizin bakımını ihmal etmemeniz gerekir, gözaltı maskeleri ya da göz maskeleri yapabilirsiniz. Gün içinde dışarı çıkamadan önce güneş kremi sürmek göz çevreniz ve gözaltı halkaları için oldukça önemlidir. Doğal, şık, sorunsuz ve doğru bir makyaj ile göz makyajınızı uygulayın bu sayede göz halkalarınız görünmez düzeye gelmiş olacaktır.


Gözaltı halkalarından nasıl kurtulabilirsiniz? Genel olarak bu çoğu kişinin, bireyin sorunu haline gelmiştir. Makyaj yaparken göz makyajı renk seçiminde oldukça dikkatli davranmanız gerekir. Renk seçimi sizin göz halkalarınızı yok edebilir ya da daha belirgin hale getirebilir. Makyajınızı temizlemeyip o şekilde uyumanız ya da tam çıkarılmamış bir makyaj gözlerinizi daha yorgun aynı zamanda daha halkalı görünümde gözükür.

Göz halkalarınız için cildinize uygun kremler kullanmakta en az uykunuzu almak kadar önemli bir rol oynayabilir. Doğal yaşlanma dönemi de gözaltı halkalarının oluşmasını sağlar bu sebep ile yaşlılık ile ilgili yine cildinize uygun olan kremden faydalanarak göz halkalarınızı ve yaşlanmayı önleyebilmeniz mümkün.


Televizyon ve bilgisayara bakarken gözleriniz yorulabilir bu sebeple göz halkalarınızın oluşması mümkün. Gözaltı halkalarından nasıl kurtulabilirsiniz?  Uyku sürenizi arttırmak ya da yatarken yastığınızı yüksek tutmak bir nebze de olsa gözaltı halkalarınızdan kurtulmanızı sağlar. Soğuk su ile dairesel hareketler yaparak da gözaltı halkalarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Demlediğiniz çay poşetlerini bir süre gözünüzde bekletmeniz de gözaltı halkalarınızı azaltır ve daha doğal görünüm elde edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, salatalık ve aynı zamanda gül suyu da peeling etkisi vererek gözaltı halkalarınızı azaltır ve geçirmeye başlar. İki adet pamuk ile sütü gözünüzde bekletmekte doğal bir yöntem olup yararlı bir yöntem olabilir.

Diğer sitemizdeki içeriklere de bakabilirsiniz: İç Mimari de Altın Kurallar – Dekor Fikirlerim Trend Ev Dekorasyonları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.