Güzellik

Göz Kenarlarındaki Kırışıklıkları Gidermenin En Etkili 5 Yolu

Göz Kenarlarındaki Kırışıklıklar ve Bunları Gidermenin En Etkili 5 Yolu

İnsanların en çok takıldıkları nokta yüzlerinde aniden çıkan kırışıklardır. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Aşırı mimik hareketinin sağlanması bir de yaşın ilerlemesidir. Bu her iki durum göz kenarlarında kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlar. Kadınların bu konuya olan aşırı hassasiyeti bulunmaktadır. Kırışıklıkların geçmesi ve istenmeyen kırışıklıkların ortaya çıkması onları bir hayli yorar. Bunu stres yaparak yaşam kalitelerini düşürürler. Peki bu etkenlere bağlı olan göz kırışıklıklarını gidermenin yolları tam olarak nelerdir? Sizleri bu konuda bilgilendirmek ve en önemlisi en doğru bilgileri aktararak bilinçli hareket etmenize katkıda bulunmalıyız. O zaman göz kenarlarındaki kırışıklıkları gidermenin 5 yolu hakkında detaylı bilgileri sizler ile paylaşalım ne dersiniz ?

1-Çok Fazla Gülmek Göz Kenarlarında Kırışıklıklara Yol Açıyor

Gülmek insanın yaşantısında mutluluk egosudur ve bundan mahrum olan bir kişi tabi ki mutsuz olur. Bunun için tebessüm etmeyi hayatımızdan eksik etmememiz gerekir. Çok fazla gülmenin zararı olmaz fakat yüzde var olan hareketlilik mimik hareketleri sayesinde artacağından bu istenmeyen kırışıklıklara neden olur. Gülmeyi bile yerinde sağlamalı olur olmaz her şeye gülmemeyi öğrenmelisiniz. Özellikle gülerken kasılmak ve katıla katıla gülmek en çok kırışıkların meydana gelmesine zemin hazırlar. Gülmeyi hayatınızdan eksik etmeyin ama kontrollü gülmeyi de kendinize alışkanlık haline getiriniz. Genelde somurtkan ve ciddi duran kişilerin göz kenarlarında çok nadir kırışıklıklara şahit olmaktayız. Amam zamanın hızlı geçmesi ve yaşlılık olgusu en büyük etkenlerden birisidir.

2-Zeytin Yağı İle Masaj Yapın

Doğal saf zeytinyağının cilde olan faydasını saymakla bitiremeyiz. Cilt güzelliği olarak biline ve içerisinde yoğun şekilde E takviyesi bulunan zeytin yağını göz kenarlarınıza her gün yatmadan önce en az 5 dakika kadar masaj yapmanız gerekir. Masaj hassas olan teni de onaracak üstelik kan akışını hızlandırarak ölü hücrelerin yeniden canlanmasını sağlayacaktır. Her gün düzenli bir şekilde yapılan zeytinyağı masajının faydası oldukça büyüktür.

3- Nemlendirici Kremler Kullanın

İçerisinde yoğun bir şekilde vitamin bulunan özellikle E ve A vitamini barındıran doğal nemlendirici kremler gözaltı kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Cildin yağ ve nem oranı yeterli bir şekilde sağlandığında nemlendirici kremler sayesinde gözaltı kısımlarda rahatlama ve esneme fark edeceksiniz. Her gün yüzünüzü yıkadıktan sonra bir parmak ucunun yarısı kadar kremi ince tabaka şeklinde sürünüz ve 2 dakika kremin cilde hapsolmasına katkıda bulununuz. Kremi sürerken gözün içine gelmemesine dikkat ediniz. Göz tahriş olabilir ve gözde istenmeye yanmalar ve kızarmalar ortaya çıkabilir.

4-Soğuk Soda İle Yüzünüzü Yıkayın

Sodanın içeriğinde bulunan zengin vitaminler ve mineraller sayesinde cildiniz hiç ummadığınız kadar saf ve temiz olacak. Soda ciltte var olan kötü bakterileri dışa atarak direk temizlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca yüzde istenmeyen kırışıklıklarında önüne geçerek uzun yıllar sağlıklı bir cilde kavuşmanıza aracı oluyor. Soda cildin dostudur. Özellikle bir pamuk yöntemi ile gözaltı torbacıklarına soğuk soda baskısı yapmak göz hücrelerinde canlanmaya yol açacak olası yaşlanmalar ve kırışıklıklara karşı sizi koruyacaktır.

5- Cildinizi Dinlendirerek Bu Yağları Kullanmaya Özen Gösterin

E ve A vitamini içeren vitaminler cildin yaşlanmasının önüne geçiyor. Özellikle size tavsiye edeceğimiz bu yağları kullanın. Fakat aşırısına kaçmayın. Ayda bir dinlenme moduna geçin ve sonra yine devam ediniz. Bu sayede göz altı torbacıklarında beze oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Krem ve yağları kullanırken dikkatli olmanız ve cildinize ayda bir şans vererek dinlendirmeniz gerekir. Bu yağlar, buğday yağı, doğal yağlar, kayısı yağı, zeytinyağıdır. Yoğun E vitamini içeren bu yağları kullanabilir bu sorunları en aza indirebilirsiniz. Bu yağları sürekli uzun yıllar kullanmak şart değil 1 ay düzenli daha sonra 1 ay ara verin aradaki dengeyi sağlayın. Böylece cildiniz yorulmayacak ve dinlenmeye çekilecektir.
Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker