Güzellik

Fotoğraflarda Güzel Görünmenin 12 Kolay Yolu

Fotoğraflarda güzel görünmek için ne yapmalıyız? Hadi bakalım…

Fotoğraflarda Güzel Görünmenin 12 Kolay Yolu

 1. Zayıf görünmek için ayaklarınızdan birini diğerinin önüne çıkarın. Bu yaparken hafifçe dönün. Göbeğiniz varsa içinize çekerek ya da bir şeylerin arkasına gizleyerek görünmesini önleyin Bir el kalçada olursa çok daha ince durursunuz.
 2. Oturuyorsanız, azıcık öne uzanıp dirseklerinizi dizlerinizin üzerine koyun. Büyük kalçalarınızı gözlerden uzakta tutmuş olursunuz. Ayaktaysanız bir şeylere tutunarak güçlü ve dominant bir duruş sağlarsınız.
 3. Canlı ve neşeli olun. Ama kesinlikle abartmayın. Komik bir duruma düşersiniz. Kaşlarınızı çatmanız kızgın bir görüntü yaratır. Mümkünse gülümseyin. Bunu, dilinizi ön dişlerinize dayayarak yapın. Yüzünüz mükemmel görünecektir.
 4. Fotoğraf çektireceğiniz yeri iyi seçin. Beyaz bir duvarın önünde poz vermeyi tercih edin. Böylece kamera sadece size yoğunlaşır.
 5. Teninizin rengini açığa çıkarabilmek için kıyafetlerinizi canlı renklerde seçin. Açık renk kıyafetler ve parlak kumaşlardan uzak durun. Yüzünüzü soluk gösterir ve arka plana iterler.
 6. Düz saçlar yüzünüzü uzun gösterecektir. Saçlarınızı yukarı doğru fönlemek, hem yüzünüze hareket sağlar, hem de yüz hatlarınızı yumuşatır.
 7. Aynanın önünde poz vererek fotoğraflarda güzel görünme alıştırmaları yapabilirsiniz. İçlerinden en hoşunuza gideni ezberleyin. Her seferinde uygulamaya çalışın.
 8. Cilt renginizle uyumlu bir fondöten seçin. İyi bir kapatıcı kullanarak sivilcelerinizi ve gözaltı torbalarınızı yok edin. Yüzünüzde fark edilen küçücük bir sivilce o fotoğraftan soğumanıza neden olabilir. Allığınızın dağılımının düzgün yapıldığından emin olun. Açık renk rujları tercih edin. Kirpiklerinizin daha belirgin çıkması için rimel sürmeyi, gerekiyorsa, kaş kalemi kullanmayı ihmal etmeyin.
 9. Tepeden gelen ışığı engelleyin. Saçlarınızın parlayıp yüzünüzün gölgede kalmasına neden olur.
 10. Gözlerinizi ön plana çıkarın. Fotoğraf çekilmeden önce, birkaç saniye ışığa bakın. Böylece göz bebekleriniz irileşir. Etkileyici bakışlara sahip olursunuz. Çekimin hemen öncesinde gözlerinize damlattığınız birkaç damla suni gözyaşı ya da lens solüsyonu gözlerinizi buğulu ve parlak yapar.
 11. Ne kadar çok poz verirseniz iyi poz çıkma oranı o kadar artar. Bu yüzden, asla tek kareyle yetinmeyin.
 12. Fotoğraflarda güzel görünmek için üstten çekilmesine dikkat edin. Burnunuzun ve gıdınızın büyük durmasını engellemiş olursunuz. Hafifçe öne eğilip, çenenizi yukarı kaldırın. Böylece yüzünüz daha net ve gölgesiz çıkar.

 

Tags

Related Articles

One Comment

 1. bir çok uygulama sayesinde artık fotoğraflarda güzel görünmeyen yoktur zaten, sadece uygulamalarla olmaz tabi dedikleriniz de önemli düzgün poz vermek de önemli bi etken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker