Zayıflama Yöntemleri

Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Zayıflama Yöntemleri

Fazla kilolar günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Bazıları için bu sorun korkunç bir kabusa da dönüşebilmektedir. Kilo sorunu kadınlar ve erkekler için çok zararlı olması ile birlikte, genellikle yenilmez bir düşmana dönüşebiliyor. Peki bu sorunla nasıl mücadele etmenizi kolaylaştıracak zayıflama yöntemleri nelerdir? Biz size dönemin en büyük problemlerinden biri olan fazla kilolardan kurtulmanız için zayıflama yöntemleri sunacağız. Bu programla size sunacağımız gıdaları düzenli olarak tüketmeniz faydalı olacaktır. Kilo alımını yavaşlatan ve sindirimi kolaylaştıran 10 besin ile tanışalım.

Sarımsak

Böbreklerinizi temizlemeye yardım eder. Sarımsak metionin, amino asitler ve selenyum yönünden oldukça zengindir. Yeri gelmişken, bu maddeler vücudu güçlendirmeye de etmeye çok güzel yardımcı olmaktadır.

Çikolata

Elbette ki, bütün günü çikolata yemek gerekmez. Ama siyah çikolatayı birkaç öğüne eklemeniz iyidir, özellikle de içeriğinde % 70 den fazla kakao bulunan çikolataları.

Yeşil çaydaki gibi siyah çikolatanın da içeriğinde metabolizmayı iyileştiren katexin maddesi bulunmaktadır. Fakat unutmayın ki, çikolatanın içeriğinde şeker ve yağ parçacıkları da vardır. Yani her şeyin fazlası zarar sözü bunda da geçerlidir.

[ads1]

Siyah frenk üzümü

C vitamini bakımından zengindir, fazla yağları vücuttan dışarı atmanıza yardımcı olur. İçeriğinde C vitamininin bol olduğu diyetlere oranla daha çok yarar sağlar ve daha olumlu sonuçlar gösterir. Siyah üzümün içeriğinde portakaldakinden daha fazla C vitamini vardır.

Tarçın

Bu sadece cappuccino vs içeceklerin içinde lezzetli olmasının yanında,  son derece de faydalıdır. Amerikan tarım departmanı bilgisine göre , tarçın açlık hissini gidermek ve yemekten sonra vücutta oluşan fazla şekeri yakmak yeteneğine sahiptir. Tatlılara ve bilen diğer tarçın eklenebilen yiyeceklere de biraz ekleyin, her şey mükemmel olacak!

Kahve

Fazla yağı ve toksinleri yakmaya yardımcı olur, eğer listeye spor hareketlerini de eklersek çok daha başarılı güzel sonuç alınacak! Fakat kahvenin miktarını doğru ayarlamayı ve yanında su içmeyi unutmayın. Çünkü aşırı miktarda tüketilen kahve vücudun temel yağ ihtiyacını da düzensiz hale getirebilmektedir. Buna dikkat ediniz.

Yoğurt

Bu gıdanın içeriğinde insan organizmasına olumlu etkileri bulunan antibiyotikler vardır.

Stanford Üniversitesi araştırmalarına göre, organizmada mikrop dengesi bozulan insanlarda aşırı kilo ile mücadelede bu besin maddesi çok güzel sonuç vermektedir.

Yulaf

Güne yulafla ezmesiyle başlayabilirsiniz.

Onların içinde bulunan parçacıklar açlık hissini yok etmekle birlikte, organizmanın artık maddelerden temizlenmesini de sağlar. Hem de lapa hazırlanması biraz zaman ve fazla enerji gerektirir. Bu da yine bir miktar daha fazla yağ yakmanızı sağlayacaktır.

[ads2]

Yumurta

Kasları geliştiren ve açlık hissini yok eden içeriğindeki proteinden dolayı çok faydalıdır. En yararlı kahvaltı besini kabul edilir.

Su

Bu, kiloyu kontrol etmenin en basit yöntemidir. Bazıları açlık ve susuzluğa mecburen dayanırlar. Eğer açsanız ve kahvaltıya henüz birkaç saat kalmışsa, 1 bardak su için ve birkaç dakika bekleyin. Artık eskisi gibi açlık hissetmeyeceksiniz.

Yeşil çay

Vücuttaki fazla yağları eriten ve toksinlere karşı olumlu etkileyen zayıflama yöntemleri denildiğinde akla ilk gelen katexin maddesi ile zengindir. Bu yüzden de sindirim sistemini de düzenleyerek gıda maddelerinin organizmada birikmesine engel olur.

Zayıflama yöntemleri ile ilgili araştırmalarda en çok ihtiyaç duyulan ve faydası görülen 10 besinden bahsettik. İçlerinde sevmedikleriniz ve hiç tüketmedikleriniz olsa da denemeye değer diyor ve tavsiye ediyoruz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker